اخبار اقتصادی

کرونا آمارگیری نیروی کار را تلفنی کرد

به گزارش خبرنگاران، به منظور ارزیابی و تحلیل سیاست های کلان مالی کشور، آمارگیری طرح نیروی کار از خانوارهای کشور مطابق با آخرین توصیه های سازمان بین المللی کار (ILO) و براساس احتیاج برنامه ریزان و با هدف محاسبه شاخص های فصلی و سالانه نیروی کار از جمله...

14 تیر 1399

خبرنگاران المیادین: کشورهای معترض به تحریم های آمریکا به کمیساریای حقوق بشر نامه نوشتند

تهران- خبرنگاران- شبکه خبری المیادین گزارش داد که به نامه ای دست یافته است که بعضی کشورهای زیان دیده از تحریم های آمریکا، به کمیساریای حقوق بشر ارایه نموده اند.

9 تیر 1399

خط و نشان تاریخی ترامپ برای بن سلمـان

در شرایطی که ایالات متحده، عربستان سعودی را تحت فشار گذاشته است تا دست از جنگ قیمت نفت با روسیه بردارد، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور یک اولتیماتوم هم به ولیعهد عربستان سعودی داده است.

9 تیر 1399

ادامه کشمکش ها در عراق بر سر ترکیب کابینه مصطفی الکاظمی

در حالی که پرونده برخی وزرای مورد توافق کابینه جدید عراق برای بررسی به هیأت شفاف سازی و بازخواست و عدالت این کشور ارسال شده، هنوز بر سر انتخاب برخی از وزرای این کابینه، اختلاف وجود دارد.

31 خرداد 1399

توضیحات شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی درباره ارزهای گمشده

شرکت ملی پخش فرآوده های نفتی درباره گزارش دیوان محاسبات پیرامون ارزهای حاصل از صادرات فرآورده های نفتی توضیحاتی را ارائه کرد.

30 خرداد 1399

الزام بانک ها به ﺗﺨﺼﻴﺺ ﻣﻨﺎﺑﻊ ﻣﺎلی برای زیان دیدگان کرونا

خبرنگاران: بانک مرکزی در بخشنامه ای ابلاغ کرد که بانک ها مکلف به تسهیل، ﺗﺄﻣﻴﻦ ﻭ ﺗﺨﺼﻴﺺ ﻣﻨﺎﺑﻊ ﻣﺎﻟﻲ ﻣﻮﺭﺩ ﻧﻴﺎﺯ ﺟﻬﺖ ﺧﺮﻳﺪ ﺩﺍﺭﻭ ﻭ ﺗﺠﻬﻴﺰﺍﺕ و استمهال اقساط تسهیلات اعطایی به زیان دیدگان کرونا هستند.

23 خرداد 1399

خبرنگاران زنان ،چالش معیشت و کووید 19

بوشهر- خبرنگاران- مریم آذرشب مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری بوشهر در یادداشتی با عنوان زنان، چالش معیشت و کووید 19 به تحلیل این موضوع پرداخته است.

21 خرداد 1399

رعایت فاصله اجتماعی تا سال 2022

دانشمندان در مقاله ای که روز سه شنبه در نشریه (ساینس) Science منتشر شده، هشدار دادند برداشتن همه محدودیت های مربوط به رعایت فاصله اجتماعی می تواند سبب شدت دریافت دوباره همه گیری ویروس کرونا گردد.

20 خرداد 1399

اهدای لباس ایزوله به بیمارستان طالقانی آبادان

رییس اتاق بازرگانی،صنایع، معادن و کشاورزی خرمشهر گفت: 940 دست لباس ایزوله اورژانسی، جراحی و آی سی یو و تعداد 720 عدد ماسک ان 95 به بیمارستان طالقانی آبادان اهدا شد.

20 خرداد 1399

برخی از کارفرمایان همکاری موثری در پرداخت حق بیمه کارگران ندارند

خبرنگاران/اصفهان رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شاهین شهر و میمه گفت: شیوع ویروس کرونا تاثیرات نامطلوب بسیاری بر تامین معیشت و چرخه تولید به واسطه تعطیلی کارگاه ها، کارخانه ها، اصناف و مشاغل داشته است.

15 خرداد 1399

ضرورت حمایت از موزه های خصوصی در بحران کرونا

ایسنا/ ضرورت حمایت از موزه های خصوصی در بحران کرونا براساس درخواست رئیس ایکوم ایران از وزیر میراث فرهنگی وجود دارد.

9 خرداد 1399

افزایش بیکاری در استان های سیل زده ، بالاترین نرخ بیکاری در کدام استان است؟

در بین استانهای کشور، لرستان، مازندران و گلستان که در بهار سال گذشته گرفتار سیلاب شدند بیشترین افزایش نرخ بیکاری را داشتند.

8 خرداد 1399

دو نخست وزیر پیشین الجزایر به حبس محکوم شدند

منابع آگاه از تأیید حکم حبس دو نخست وزیر پیشین الجزایر به اتهام فساد در دادگاه استیناف این کشور خبر دادند.

28 اردیبهشت 1399

آمریکا به کره شمالی یاری در مبارزه با کرونا را پیشنهاد داد

کره شمالی با استقبال از آنچه نامه ای از جانب دونالد ترامپ به کیم جونگ اون خواند، گفت این نشانه ای از روابط ویژه و بسیار محکم شخصی میان این رهبران، به رغم تنش های اخیر است.

21 اردیبهشت 1399

از تولید پروتز برای مبتلایان پارکینسون تا تهیه سیاهه شیوع آسیب های اجتماعی

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در تشریح دستاوردهای حوزه تحقیقات و فناوری این دانشگاه به انجام مطالعات درباره سیل ابتدای سال 98، کاربردی سازی تست ایرانیزه شده Bayley در مراکز درمانی اطفال و تهیه سیاهه شیوع آسیب های اجتماعی در کشور...

20 اردیبهشت 1399

مدیرعامل شرکت دل اظهار داشت: میلیون ها دلار پول نقد، کالا و فناوری را برای مبارزه با کرونا اهدا خواهیم کرد

مایکل دل، مدیر عامل میلیاردر و سرشناس شرکت دل، در بیانیه ای عمومی اظهار داشت که شرکت دل آمادگی دارد ضمن حمایت زا سلامت کارمندان خود، میلیون ها دلار وجه نقد و کالا در اختیار نهادهایی بگذارد که با کرونا مبارزه می نمایند.

13 اردیبهشت 1399

درخواست ظریف از صندوق بین المللی پول در رابطه با کرونا

وزیر خارجه کشورمان در توئیتی درخواستی را از صندوق بین المللی پول در رابطه با کرونا مطرح نمود.

11 اردیبهشت 1399

خبرنگاران شوکی از جنس ویروس در اقتصاد کرونایی

تهران - خبرنگاران - اقتصاد ایران سال 1398 را با شوک کرونایی به پایان می رساند و شاخص های سال آینده را با شوک های حلقه ای (از جمله تحریم ها) در کنار کرونا رقم خواهد زد.

8 اردیبهشت 1399

کسی دست خالی از این محله بیرون نمی رود

40 سال است نه گفتن را فراموش کرده. خیر محله محمودیه به کمک تعدادی از دوستان و هم محلی های قدیم خود سال ها است نیازمندان را دست خالی از این محله راهی نمی کند.

3 اردیبهشت 1399

خبرنگاران ما و امروز و فردای بحران کرونا

تهران-خبرنگاران- من مطمئنم تا سرانجام ماجرای تلخ کرونا، به زیست جدیدی از حرکت جمعی، در سایه سار هم قرار دریافت و پشت و پناه یکدیگر بودن می رسیم.

31 فروردین 1399
تعداد: (159)