اخبار سیاسی

الحشد الشعبی از موفقیت عملیات پاکسازی مناطق نزدیک به مرز با سوریه اطلاع داد

فرماندهی الحشد الشعبی در استان الانبار عراق از سرانجام موفقیت آمیز عملیات رمضان 3 در سرکوب به جامانده های عناصر داعش در مناطق نزدیک به مرز با سوریه در غرب استان الانبار اطلاع داد.

14 تیر 1399

کرونا آمارگیری نیروی کار را تلفنی کرد

به گزارش خبرنگاران، به منظور ارزیابی و تحلیل سیاست های کلان مالی کشور، آمارگیری طرح نیروی کار از خانوارهای کشور مطابق با آخرین توصیه های سازمان بین المللی کار (ILO) و براساس احتیاج برنامه ریزان و با هدف محاسبه شاخص های فصلی و سالانه نیروی کار از جمله...

14 تیر 1399

رئیس مجلس ایده آل

در شرایطی که مجلس دهم از ضعیف ترین مجالس بود می طلبد تا تحول و کارآمدی به عنوان انتظار جدی از مجلس یازدهم از انتخاب رئیس کلید بخورد. به واقع رئیس ایده آل کیست و چه کسی توانمندی نشستن بر چنین جایگاهی را دارد؟!

13 تیر 1399

سلطانی فر: زمان آغاز لیگ برتر هنوز تعیین نیست، تصمیم گیری در 20 تا 25 اردیبهشت

وزیر ورزش و جوانان گفت: فعالیت باشگاه های ورزشی که دارای رشته انفرادی و غیر گروهی که ارتباط فردی زیادی ندارند در 132 شهر سفید با رعایت دستورالعمل های بهداشتی از 16 اردیبهشت ماه شروع می گردد.

12 تیر 1399

ربات های ژاپنی در خدمت مبتلایان به کرونا

ژاپن در اقدامی ابتکاری استفاده از ربات ها برای ارایه خدمات به مبتلایان ویروس کرونا را در هتل ها و مهمانسراها شروع کرد.

10 تیر 1399

خط و نشان تاریخی ترامپ برای بن سلمـان

در شرایطی که ایالات متحده، عربستان سعودی را تحت فشار گذاشته است تا دست از جنگ قیمت نفت با روسیه بردارد، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور یک اولتیماتوم هم به ولیعهد عربستان سعودی داده است.

9 تیر 1399

موضع گیری تازه کره جنوبی نسبت به خبرهای جنجالی درباره اون

ایرنا نوشت: وزارت وحدت کره جنوبی که مسئولیت تنظیم روابط دو کره را بر عهده دارد اعلام نمود که اخبار مربوط به بیماری کیم جونگ اون رهبر کره شمالی ساختگی است.

6 تیر 1399

ادامه کشمکش ها در عراق بر سر ترکیب کابینه مصطفی الکاظمی

در حالی که پرونده برخی وزرای مورد توافق کابینه جدید عراق برای بررسی به هیأت شفاف سازی و بازخواست و عدالت این کشور ارسال شده، هنوز بر سر انتخاب برخی از وزرای این کابینه، اختلاف وجود دارد.

31 خرداد 1399

الزام بانک ها به ﺗﺨﺼﻴﺺ ﻣﻨﺎﺑﻊ ﻣﺎلی برای زیان دیدگان کرونا

خبرنگاران: بانک مرکزی در بخشنامه ای ابلاغ کرد که بانک ها مکلف به تسهیل، ﺗﺄﻣﻴﻦ ﻭ ﺗﺨﺼﻴﺺ ﻣﻨﺎﺑﻊ ﻣﺎﻟﻲ ﻣﻮﺭﺩ ﻧﻴﺎﺯ ﺟﻬﺖ ﺧﺮﻳﺪ ﺩﺍﺭﻭ ﻭ ﺗﺠﻬﻴﺰﺍﺕ و استمهال اقساط تسهیلات اعطایی به زیان دیدگان کرونا هستند.

23 خرداد 1399

خبرنگاران زنان ،چالش معیشت و کووید 19

بوشهر- خبرنگاران- مریم آذرشب مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری بوشهر در یادداشتی با عنوان زنان، چالش معیشت و کووید 19 به تحلیل این موضوع پرداخته است.

21 خرداد 1399

تمدید 3 هفته ای قرنطینه در انگلستان

یک نشریه انگلیسی امروز (سه شنبه) گزارش داد، دومینیک راب که موقتا کفیل نخست وزیری شده است میخواهد پنجشنبه هفته جاری خبر تمدید اجرای تدابیر مربوط به قرنطینه در این کشور را تا دست کم هفتم ماه مه (18 اردیبهشت) اعلام کند.

18 خرداد 1399

کوشش سفیر انگلیس برای ناامن نشان دادن عراق

سفیر انگلیس در عراق در ادامه مواضع منفی خود در قبال گروه های مقاومت در عراق، مدعی شد که اوضاع این کشور ناامن است.

15 خرداد 1399

ضرورت حمایت از موزه های خصوصی در بحران کرونا

ایسنا/ ضرورت حمایت از موزه های خصوصی در بحران کرونا براساس درخواست رئیس ایکوم ایران از وزیر میراث فرهنگی وجود دارد.

9 خرداد 1399

دو نخست وزیر پیشین الجزایر به حبس محکوم شدند

منابع آگاه از تأیید حکم حبس دو نخست وزیر پیشین الجزایر به اتهام فساد در دادگاه استیناف این کشور خبر دادند.

28 اردیبهشت 1399

فرودگاه شهر لندن تعطیل می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از راشاتودی، همزمان با تعطیلی سراسری و 21 روزه در کشور انگلیس برای مهار کرونا، تمام پروازهای تجاری و خصوصی از مبدأ فرودگاه لندن سیتی از شامگاه چهارشنبه تا انتها ماه آوریل موقتاً تعطیل می گردد.

24 اردیبهشت 1399

مأموریتهایی که وزیر علوم برای مقابله با کرونا ابلاغ کرد

دکتر مصطفی مطلبی، رئیس پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری در مصاحبه با خبرنگاران در خصوص ماموریتهایی که وزیر علوم به این پژوهشگاه در زمینه مقابله با ویروس کرونا محول کرده است، گفت: با توجه به نقشی که وزارت علوم به پژوهشگاه محول کرده در حال حاضر...

23 اردیبهشت 1399

آمریکا به کره شمالی یاری در مبارزه با کرونا را پیشنهاد داد

کره شمالی با استقبال از آنچه نامه ای از جانب دونالد ترامپ به کیم جونگ اون خواند، گفت این نشانه ای از روابط ویژه و بسیار محکم شخصی میان این رهبران، به رغم تنش های اخیر است.

21 اردیبهشت 1399

از تولید پروتز برای مبتلایان پارکینسون تا تهیه سیاهه شیوع آسیب های اجتماعی

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در تشریح دستاوردهای حوزه تحقیقات و فناوری این دانشگاه به انجام مطالعات درباره سیل ابتدای سال 98، کاربردی سازی تست ایرانیزه شده Bayley در مراکز درمانی اطفال و تهیه سیاهه شیوع آسیب های اجتماعی در کشور...

20 اردیبهشت 1399

درخواست ظریف از صندوق بین المللی پول در رابطه با کرونا

وزیر خارجه کشورمان در توئیتی درخواستی را از صندوق بین المللی پول در رابطه با کرونا مطرح نمود.

11 اردیبهشت 1399

خبرنگاران شوکی از جنس ویروس در اقتصاد کرونایی

تهران - خبرنگاران - اقتصاد ایران سال 1398 را با شوک کرونایی به پایان می رساند و شاخص های سال آینده را با شوک های حلقه ای (از جمله تحریم ها) در کنار کرونا رقم خواهد زد.

8 اردیبهشت 1399
تعداد: (140)