اخبار سیاسی

اقبال غیرمنتظره به انتخابات الجزائر همزمان با تظاهرات معترضان

همزمان که مسئولان الجزائری از اقبال پررنگ مردم به انتخابات در ساعات اولیه سخن گفتند، منابع دیگر هم از بروز تظاهرات و درگیری در نقاطی در این کشور خبر دادند.

7 بهمن 1398

بچه ها کار در قزوین

بچه ها کار چهره ای دردناک از شهر را در مقابل دیدگان جامعه قرار می دهد با این حال دیدن این قشر امروز به پدیده ای عادی تبدیل شده، گویی دیگر دیدن این بچه ها معصوم که با سختی به کاری مشغول هستند برای همه ما به موضوعی عادی تبدیل شده است.

1 بهمن 1398

سازمان ملل: کره شمالی به سوریه و میانمار سلاح فروخته است

گزارش محرمانه ناظران مستقل سازمان ملل با اعلام اینکه کره شمالی با نقض تحریم های این سازمان پیروز شده تا از صادرات اقلام ممنوعه در سال 2017، مبلغ 200 میلیون دلار به دست بیاورد، پیونگ یانگ را به تامین سلاح برای سوریه و میانمار متهم کرد.

28 دی 1398

سهم زبان فارسی از ایدفا 2019 ، شمس تبریزی در آمستردام

جشنواره معتبر فیلم ایدفا در حالی به گام پایانی خود رسید که زبان فارسی در این دوره از این رویداد جهانی سهم قابل توجهی را به خود اختصاص داد.

26 دی 1398

فرانسه ایران را تهدید کرد

فارس نوشت: وزیر خارجه فرانسه روز چهارشنبه ایران را به کلید زدن ساز و کاری که می تواند به بازگشت تحریم های بین المللی علیه ایران منجر شود تهدید کرد.

24 دی 1398

ساندی تلگراف: قطر اصلی ترین حامی گروه های تروریستی در منطقه است

خبرنگاران: یک نشریه انگلیسی در گزارشی نوشت که دوحه در شرایطی که مایملک زیادی را در لندن خریداری نموده است و ادعای این را دارد که نزدیک ترین دوست انگلیس در خاورماینه است، حامی اصلی تروریست های سلفی در منطقه است.

22 دی 1398

کره جنوبی: دور سوم مذاکرات کیم و ترامپ برگزار گردد

رئیس جمهوری کره جنوبی در ملاقات همتای آمریکایی خود خواهان تداوم مذاکره با رهبر کره شمالی و برگزاری دور سوم ملاقات با کیم جونگ اون شد.

17 دی 1398

قطر مذاکره با روسیه برای خرید اس 400 را از سر گرفت

سازمان فدرال همکاری های فنی-نظامی روسیه از آغاز دور تازه مذاکرات با قطر برای فروش تسلیحات پدافند موشکی اس 400 به این کشور خبر داد.

16 دی 1398

ساختمانی تاریخی که وزارت امور خارجه از آن دل نمی کند

براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، در سال 1308 شمسی در ضلع شمالی خیابان سپه تهران زمینی خریداری شد که در آن بنای تاریخی وزارت نفت احداث گشت و پس از انقلاب به ساختمان شماره 3 وزارت امور خارجه بدل شد.

8 دی 1398

شهادت های علنی در روند استیضاح دونالد ترامپ 22 آبان آغاز می شود

حزب دموکرات، حزب مخالف رئیس جمهور آمریکا گفت نخستین شهادت های علنی در روند استیضاح او از 22 آبان آغاز می شود.

6 دی 1398

موضع گیری آلمان نسبت به راه اندازی سانتریفیوژهای IR6

فارس نوشت:هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان به سخنان امروز علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران درباره راه اندازی زنجیره 30 تایی سانتریفیوژهای IR6 واکنش نشان داد.

4 دی 1398

جزئیات تماس تلفنی ماکرون و بن سلمان

ولیعهد سعودی و رئیس جمهوری فرانسه در یک تماس تلفنی آخرین تحولات منطقه و روابط دوجانبه را آنالیز کردند.

3 دی 1398

اختلاف نظر جمهوریخواهان و دموکرات ها در مورد آخرین شهادت

خبرنگاران، گروه بین الملل: در ادامه روند استیضاح ترامپ، شب گذشته سرهنگ الکساندر ویندمن، مدیر امور اروپا در شورای امنیت ملی آمریکا برای ادای شهادت در کنگره حاضر شد.

27 آذر 1398

بیش از 2هزار نخبه را به کشور باز گرداندیم

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در نشست تخصصی آسیب شناسی مهاجرت و بازگشت ایرانیان مستعد و تحصیل نموده که در دانشگاه صنعتی شریف برگزار گردید، گفت: با نگاهی به آمارهای موثق بین...

19 آذر 1398

در پی تیراندازی های مرگبار، مکزیک، خواهان کنترل بیش تر مرزها توسط آمریکا شد

در پی یورش مسلحانه اعضای یک باند قاچاق مواد مخدر به شهری در مکزیک، رئیس جمهور این کشور از دولت آمریکا درخواست کرد کنترل بیش تری در مورد قاچاق سلاح در بین مرزهای دو کشور انجام دهد.

18 آذر 1398

ورود معترضان در کره جنوبی به سفارت آمریکا

به گزارش خبرنگاران به نقل چاینا مورنینگ پست، پلیس کره جنوبی اقدام به بازداشت حداقل چهار تن از دانشجویان معترضی نموده است که در اعتراض به سیاست های دولت ترامپ وارد محل اقامت سفیر آمریکا در سئول شده بودند.

16 آذر 1398

استقرار نظامیان آمریکایی خارج شده از سوریه در 2 پایگاه در عراق

به گزارش خبرنگاران به نقل از النهرین، طارق العسل از فرماندهان حشد العشائری در استان الانبار خاطرنشان کرد که نظامیان آمریکایی که از سوریه عقب نشینی نموده اند و وارد عراق شده اند در دو پایگاه در استان الانبار مستقر خواهند شد.

14 آذر 1398

لبنان، واکنش نبیه بری به اعتراضات ، حمایت روسیه از نخست وزیری حریری

رئیس مجلس لبنان در سایه تحولات اخیر این کشور و تغییر مواضع برخی٬ خاطرنشان کرد که تا انتها از کشور لبنان حمایت خواهد کرد.

14 آذر 1398

نجیب رزاق: متهم نیستم

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری آلمان، دادگاه رسیدگی به پرونده نجیب رزاق نخست وزیر سابق مالزی امروز برگزار گشت.

13 آذر 1398

موفقیت طرح امنیتی ویژه مراسم اربعین در کربلای معلی

رئیس ستاد مشترک ارتش عراق از موفقیت طرح امنیتی ویژه مراسم زیارت اربعین برای بالغ بر 15 میلیون زائر در کربلای معلی خبر داد.

12 آذر 1398
تعداد: (110)