ادبیات

متن و شعر درباره رنگ ها ؛ زیباترین اشعار و متن های رنگی رنگی!

رنگ ها هر کدام سمبل چیزی خاص هستند و برای ما مفاهیم زیادی به دنبال دارند. برای همین است که در کلام شاعران زیادی نیز نفوذ کرده و درباره رنگ ها اشعار زیادی داریم. در این مطلب شما را دعوت می کنیم تا گلچینی زیبا از متن و شعر درباره رنگ ها را بخوانید.

20 اردیبهشت 1400

نمایشگاه مجازی کتاب مردم را به سمت تازه های نشر سوق می دهد

به گزارش خبرنگاران ، عبدالله بحرالعلومی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل در گفت وگو با روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران با اشاره به اهمیت نمایشگاه مجازی کتاب گفت: به دلیل شرایط ویژه کرونا متاسفانه شاهد رکود در فعالیت های فرهنگی به خصوص...

4 فروردین 1400

خود خود انصاریان

در گزارش ها آمده که مطابق معمول، مرگ با پالتوی خاکستری آخرین نفری بود که از بین تماشاچی های حواس پرت بیمارستان فرهیختگان گذشت، در حالی که یقه های بلندش را تا زیر لب هایش بالا کشیده بود و خیلی احتیاط می کرد کسی او را نشناسد که البته کسی هم او را نشناخت،...

12 اسفند 1399

خبرنگاران برگزاری پویش کتابخوانی لبخند در نبرد در استان تهران

تهران- خبرنگاران- مدیرکل کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان استان تهران گفت: پویش کتابخوانی لبخند در نبرد ویژه نوجوانان 12 تا 18 سال با موضوع کتاب شاهین ها و بشکه باروت از 12 تا 25 بهمن ماه جاری برگزار می گردد.

11 اسفند 1399

پاسخ فرهنگستان به پویش دسترسی عمومی به پیکره زبانی فرهنگستان

تهران (پانا) - فرهنگستان زبان و ادب فارسی در پی شکل گیری پویش دسترسی عمومی به پیکره زبانی فرهنگستان خاطرنشان کرد امید می رود تا چند ماه آینده، با تنظیم آئین نامۀ لازم و تأمین زیرساخت های فنی، امکان بهره مندی پژوهشگران از پیکره فرهنگ نویسی فراهم شود.

17 بهمن 1399

آینده ادبیات در دستان ژانر فانتزی، برای حفظ فرهنگ باید فانتزی نویسی را تقویت کرد

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در همدان، نخستین دوره جایزه قلم هگمتانه در هفته گذشته که به نام کتاب مزین بود، ازسوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان و با همکاری خانه کتاب و ادبیات ایران برگزار گردید. کتاب زاستر (آن سوتر از مرگ) اولین اثر هادی نورمحمدی...

5 دی 1399

بزرگداشت پنجاهمین سال تأسیس مرکز تحقیقات فارسی ایران و پاکستان برگزار می شود

به گزارش خبرنگاران، به نقل از روابط عمومی بنیاد سعدی، به مناسبت روز بزرگداشت حافظ، قاسم مرادی، سرپرست رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و مرکز تحقیقات فارسی ایران و پاکستان به منظور تحکیم روابط دو جانبه و گسترش زبان فارسی با محمد سفیر، رییس گروه زبان...

23 آبان 1399

ادامه تصویربرداری سریال شرم با بازی ابوالفضل پورعرب

تصویربرداری سریال شرم به کارگردانی احمد کاوری این روزها ادامه دارد.

14 مهر 1399

عرفانی: زندگی شهید جهادگر امیرمحمد اژدری رمان می گردد

نویسنده داستان زندگی شهید جهادگر امیرمحمد اژدری گفت: این جهادگر از دوستان همسرم بوده است که برای نگارش زندگی نامه داستانی او در قالب یک رمان، پژوهش هایی نیز انجام داده ام و هم اکنون نگارش آن را انجام می دهم.

19 دی 1398

بررسی امکان اجرای برنامه های هنری با مشارکت هنرمندان شیراز و شانکهای

معاون فرهنگی شهرداری شیراز با اشاره به اشتراکات موجود در فعالیت های هنری ایران و چین بررسی امکان اجرای برنامه مشترک با مشارکت هنرمندان شیراز و شانکهای را در سال آینده، پیشنهاد داد.

17 آذر 1398

حافظ پس از قرن ها در حافظه مردم زنده و با طراوات است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه مردمی ترین شاعر، حافظ است، گفت: این شاعر پرآوازه پس از قرن ها در حافظه مردم زنده و با طراوات است.

30 آبان 1398

یادروز حافظ فرصتی برای سیرابی تفکر از اندیشه والای اوست

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: یادروز حافظ فرصتی است تا بار دیگر در اندیشه های ژرف او بنشینیم، دریچه عقل و دل را از پرتو انوار درخشان اندیشه و تفکر والای او سیراب کنیم و ریزه خوار سفره معرفت و عشق شویم.

2 مهر 1398

ثبت دهمین موزه دانشگاهی ایران در کمیته موزه های دانشگاهی جهان

موزه دانشگاه فردوسی مشهد به عنوان دهمین موزه دانشگاهی در وب سایت بین المللی موزه های دانشگاهی به ثبت رسید تا ارتباط دانشگاه و جامعه در خراسان نیز شکل بهتری به خود بگیرد.

28 شهریور 1398

هنرنمایی نی نوازان در تالار رودکی، سیزدهمین روز جشنواره ملی موسیقی جوان سپری شد

جشنواره ملی موسیقی جوان به نوازندگان ساز نی در بخش موسیقی دستگاهی فرصت هنرنمایی داد.

17 شهریور 1398

مجموعه شعر چهار منتشر می گردد

جلیل صفربیگی گفت:مجموعه شعر چهار که جلیل صفربیگی رباعی هایش را گردآوری نموده است در انتشارات باشور منتشر می گردد.

1 شهریور 1398

خبرنگاران تیرگان فراهان آینی کهن با پیوست های فرهنگی و اجتماعی

اراک - خبرنگاران - شهرستان فراهان از توابع استان مرکزی در نخستین روز از تابستان میزبان رسمی باستانی و کهن به نام تیرگان است که از جمله آیین های مهم ایرانیان باستان بوده و به عنوان نماد شگرگزاری، برکت کشاورزی و پاسداشت ارزش آب هر سال در این منطقه برگزار...

16 مرداد 1398

برگزاری پنجمین جشنواره فرهنگ عشایر در یاسوج

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد از برگزاری پنجمین جشنواره فرهنگ عشایر ایران زمین در یاسوج اطلاع داد.

13 مرداد 1398

پرتره 175 ساله چارلز دیکنز رونمایی می گردد

نقاشی پرتره از چارلز دیکنز که برای مدت 130 سال گم شده بود به زودی در خانه سابق این نویسنده بزرگ انگلیسی به نمایش گذاشته می گردد.

6 تیر 1398