ادبیات

عرفانی: زندگی شهید جهادگر امیرمحمد اژدری رمان می گردد

نویسنده داستان زندگی شهید جهادگر امیرمحمد اژدری گفت: این جهادگر از دوستان همسرم بوده است که برای نگارش زندگی نامه داستانی او در قالب یک رمان، پژوهش هایی نیز انجام داده ام و هم اکنون نگارش آن را انجام می دهم.

19 دی 1398

بررسی امکان اجرای برنامه های هنری با مشارکت هنرمندان شیراز و شانکهای

معاون فرهنگی شهرداری شیراز با اشاره به اشتراکات موجود در فعالیت های هنری ایران و چین بررسی امکان اجرای برنامه مشترک با مشارکت هنرمندان شیراز و شانکهای را در سال آینده، پیشنهاد داد.

17 آذر 1398

حافظ پس از قرن ها در حافظه مردم زنده و با طراوات است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه مردمی ترین شاعر، حافظ است، گفت: این شاعر پرآوازه پس از قرن ها در حافظه مردم زنده و با طراوات است.

30 آبان 1398

یادروز حافظ فرصتی برای سیرابی تفکر از اندیشه والای اوست

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: یادروز حافظ فرصتی است تا بار دیگر در اندیشه های ژرف او بنشینیم، دریچه عقل و دل را از پرتو انوار درخشان اندیشه و تفکر والای او سیراب کنیم و ریزه خوار سفره معرفت و عشق شویم.

2 مهر 1398

ثبت دهمین موزه دانشگاهی ایران در کمیته موزه های دانشگاهی جهان

موزه دانشگاه فردوسی مشهد به عنوان دهمین موزه دانشگاهی در وب سایت بین المللی موزه های دانشگاهی به ثبت رسید تا ارتباط دانشگاه و جامعه در خراسان نیز شکل بهتری به خود بگیرد.

28 شهریور 1398

هنرنمایی نی نوازان در تالار رودکی، سیزدهمین روز جشنواره ملی موسیقی جوان سپری شد

جشنواره ملی موسیقی جوان به نوازندگان ساز نی در بخش موسیقی دستگاهی فرصت هنرنمایی داد.

17 شهریور 1398

مجموعه شعر چهار منتشر می گردد

جلیل صفربیگی گفت:مجموعه شعر چهار که جلیل صفربیگی رباعی هایش را گردآوری نموده است در انتشارات باشور منتشر می گردد.

1 شهریور 1398

خبرنگاران تیرگان فراهان آینی کهن با پیوست های فرهنگی و اجتماعی

اراک - خبرنگاران - شهرستان فراهان از توابع استان مرکزی در نخستین روز از تابستان میزبان رسمی باستانی و کهن به نام تیرگان است که از جمله آیین های مهم ایرانیان باستان بوده و به عنوان نماد شگرگزاری، برکت کشاورزی و پاسداشت ارزش آب هر سال در این منطقه برگزار...

16 مرداد 1398

برگزاری پنجمین جشنواره فرهنگ عشایر در یاسوج

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد از برگزاری پنجمین جشنواره فرهنگ عشایر ایران زمین در یاسوج اطلاع داد.

13 مرداد 1398

پرتره 175 ساله چارلز دیکنز رونمایی می گردد

نقاشی پرتره از چارلز دیکنز که برای مدت 130 سال گم شده بود به زودی در خانه سابق این نویسنده بزرگ انگلیسی به نمایش گذاشته می گردد.

6 تیر 1398