سناتور روس: اتحادیه اروپا تحت فشار آمریکا تحریم ها علیه روسیه را تشدید می نماید

به گزارش وبلاگ اخبار و رویدادها، به عقیده سناتور روس، توافق سیاسی کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای اعمال تحریم های جدید علیه روسیه به خاطر حادثه تنگه کرچ، تحت فشار آمریکا اتخاذ شده و بروکسل باردیگر وابستگی خود به واشنگتن، برخلاف منافع اروپا را نشان داد.

سناتور روس: اتحادیه اروپا تحت فشار آمریکا تحریم ها علیه روسیه را تشدید می نماید

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ اخبار و رویدادها، روزنامه پراودا، چاپ مسکو امروز نوشت: لئونید اسلوتسکی رئیس کمیته امور بین الملل دومای دولتی روسیه معتقد است که آمریکا کشورهای عضو اتحادیه اروپا را در رابطه با رسیدن به توافق سیاسی برای اعمال تحریم های جدید علیه روسیه بعد از حادثه تنگه کرچ تحت فشار قرار داده و اتحادیه اروپا هم در این راستا دقیقا از خواست واشنگتن پیروی نموده و عدم استقلال خود را به نمایش گذاشته است.

فدریکا موگرینی مسئول اصلی امور بین المللی و سیاست خارجی اتحادیه اروپا شب گذشته بعد از انتها نشست وزیران این سازمان در بروکسل تایید کرد که کشورهای اتحادیه اروپا درباره اعمال تحریم های جداگانه علیه روسیه به خاطر حادثه تنگه کرچ به توافق سیاسی دست یافته اند، البته انجام تشریفات حقوقی این تصمیم گیری چند روز طول خواهد کشید. به گفته وی، اقدامات محدودکننده علیه هشت تبعه روسی اعمال خواهد شد که در بحران تنگه کرچ نقش مستقیم داشته اند.

اسلوتسکی در واکنش به این تصمیم اتحادیه اروپا گفت: این توافق سیاسی آشکارا از سوی آمریکا به مقامات بروکسل دیکته شده است. تردیدی وجود ندارد که مقامات واشنگتن خود پشت قضیه اقدام تحریک آمیز کشتی های اوکراینی در تنگه کرچ قرار داشتند. اوکراین امروزه بطور کامل از خارج از این کشور اداره می گردد و چنین اقدامی قطعا بدون تایید از آنسوی اقیانوس اصلا صورت نمی گرفت.

این سناتور روس اضافه کرد: اتحادیه اروپا هم با وجود واقع بینی بعضی سیاستمداران اروپایی، بار دیگر صرفا سیاست وابسته خود به واشنگتن را به نمایش گذاشته و تنها در مسیری حرکت نموده که آمریکا به آنها نشان می دهد.

وی در آخر تاکید نمود: واقعیت این است که اتحادیه اروپا منافع خاص خود را فدای همبستگی اورآتلانتیکی می نماید و در این قضیه هم یکبار دیگر رعایت حقوق بین الملل شکست خورده و استاندارد دوگانه و برخورد ناشی از روس هراسی به پیروزی رسیده است.

آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان نیز شب گذشته از توافق سیاسی اتحادیه اروپا درباره تحریم های جدید علیه روسیه حمایت کرد و یادآور شد که محدودیت های جداگانه نمی توانند موثر واقع شوند.

پیتر پروشنکو رئیس جمهوری اوکراین هم در صفحه توئیتر خود از اقدام اتحادیه اروپادر راستای اعمال تحریم های ضدروسی جدید به خاطر حادثه تنگه کرچ قدردانی کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "سناتور روس: اتحادیه اروپا تحت فشار آمریکا تحریم ها علیه روسیه را تشدید می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سناتور روس: اتحادیه اروپا تحت فشار آمریکا تحریم ها علیه روسیه را تشدید می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید