هشدار: دخترانی که قرص می خورند، در معرض خطر هستند

به گزارش وبلاگ اخبار و رویدادها، نتایج یک آنالیز جدید نشان می دهد دخترانی که در دوره نوجوانی قرص مصرف می نمایند، 3 برابر بیش از سایر افراد در معرض افسردگی قرار دارند.

هشدار: دخترانی که قرص می خورند، در معرض خطر هستند

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ اخبار و رویدادها به نقل از دیلی میل، نتایج یک آنالیز جدید نشان می دهد دخترانی که در دوره نوجوانی قرص مصرف می نمایند 3 برابر بیش از سایر افراد در معرض افسردگی هستند.

دانشمندان دانشگاه بریتیش کلمبیا با تحت نظر دریافت بیش از یک هزار و 200 زن که در دوره نوجوانی از قرص ضدبارداری استفاده نموده بودند دریافتند، این دسته از افراد به میزان قابل توجهی در معرض افسردگی قرار دارند.

محققان شرح می دهند، این قرص از نظر اینکه نظم هورمون ها را برهم می زند افراد را در معرض افسردگی قرار می دهد.

براساس آنالیز های انجام شده، این قرص مناطقی از مغز را که مربوط به پردازش احساسات است، تحت تأثیر قرار می دهد و در دهه های بعدی زندگی با اختلالاتی مانند افسردگی خود را نشان می دهد.

کریستین اندرل، نویسنده اصلی این پژوهش می گوید: یافته های ما نشان می دهد که استفاده از داروهای ضد بارداری خوراکی در دوران نوجوانی ممکن است تأثیر ماندگاری در بروز افسردگی زنان داشته باشد؛ حتی پس از آنکه این دسته از زنان سال هاست مصرف داروهای هورمونی را ترک نموده اند.

نتایج این آنالیز در مجله Journal of Child Psychology and Psychiatry منتشر شده است.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس

به "هشدار: دخترانی که قرص می خورند، در معرض خطر هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار: دخترانی که قرص می خورند، در معرض خطر هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید