درخواست ژاپن از ترکیه درباره ایران

به گزارش وبلاگ اخبار و رویدادها به نقل از دیلی صباح، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه که به چین سفر نموده، در میان خبرنگاران خاطرنشان کرد که نخست وزیر ژاپن در دیدار اخیر با او درخواست هایی را درباره ایران مطرح نموده است.

درخواست ژاپن از ترکیه درباره ایران

اردوغان با تاکید بر این نکته که ژاپن نیز مانند ترکیه با تحریم های آمریکا علیه ایران مخالف است، گفت: زمانی که با آبه صحبت می کردیم، او از من پرسید که آیا می توانیم در این پرونده (اختلاف ایران و آمریکا) با هم کار کنیم؟ من پاسخ دادم: چراکه نه؟

به گفته اردوغان هم ترکیه و هم ژاپن برای میانجیگری میان واشنگتن و تهران آمادگی دارند و هیچکس در دنیا به دنبال درگیر شدن در یک بحران نیست، بلکه کوشش ها برای میانجیگری میان دو کشور باید به نتایجی ملموس منجر گردد.

درخواست از رئیس جمهور ترکیه برای میانجی گری در روابط ایران و آمریکا تنها چند هفته پس از سفر شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن به تهران اجرا شده که آن سفر نیز با هدف میانجی گری میان تهران و واشنگتن عنوان شد، هرچند که تهران این میانجی گری را رد کرد.

ترامپ تا کنون در نوبت های متعددی مدعی علاقه برای مذاکره و تبادل نظر با ایران شده و همزمان نیز مجموعه ای از تحریم ها و تهدیدات را علیه ایران بکار بسته است.

در مقابل ایران نیز هرگونه درخواست آمریکا برای مذاکره را به دلیل نقض تعهدات پیشین این کشور بویژه در موضوع برجام و همچنین سیاست های خصمانه کاخ سفید رد نموده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "درخواست ژاپن از ترکیه درباره ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست ژاپن از ترکیه درباره ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید