امارات اتهام حمایت از جدایی طلبان جنوب یمن را رد کرد

به گزارش وبلاگ اخبار و رویدادها، امارات عربی متحده اظهارات دولت منصور هادی درباره حمایت از جدایی طلبان جنوب را رد کرد.

امارات اتهام حمایت از جدایی طلبان جنوب یمن را رد کرد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ اخبار و رویدادها، امارات عربی متحده اتهام های دولت یمن را درباره حمایت ابوظبی از تحرکات جدایی طلبان یمنی در جنوب این کشور برای تسلط بر عدن و نهادهای نظامی و دولتی آن را رد کرد.

سعود الشامسی، جانشین نماینده دائم امارات در سازمان ملل در برابر شورای امنیت گفت: ما متأسفیم که ادعاهایی را علیه کشورمان درباره تحولات در عدن می شنویم. این ها ادعاهایی است که کاملا مردود است.

روزنامه فرامنطقه ای رای الیوم گزارش داد: الشامسی در جلسه روز سه شنبه شورای امنیت ادعا کرد که امارات در مقام شریک ائتلاف عربی همه کوشش خود را برای کاهش تنش در جنوب یمن بکار می ندد و شایسته نیست که دولت یمن شکست سیاسی و مدیریتی خود را به کشور امارات ربط بدهد.

اظهارات الشمسی پس از اتهام های دولت عبد ربه منصور هادی به ابوظبی مبنی بر حمایت از جنبش جدایی طلبان در جنوب مطرح شد.

جدایی طلبان جنوب یمن در دهم آگوست شهر عدن، پایتخت موقت دولت منصور هادی را به دنبال درگیری با نیروهای دولت منصور هادی به تسلط خود درآوردند. در این درگیری ها ده ها نفر کشته و زخمی شدند. پس از آن جدایی طلبان نیروهای دولت منصور هادی را همچنین به ترک پادگان هایشان در استان أبین در همجواری عدن مجبور کردند.

این در حالی است که عبدالله السعدی، نماینده دائم دولت منصور هادی در سازمان ملل هم دربرابر شورای امنیت تاکید نمود: اگر حمایت کامل امارات در برنامه ریزی اجرا و حمایت اقتصادی حملات جدایی طلبان در عدن نبود اتفاقی رخ نداده بود.

دولت یمن هم روز سه شنبه بار دیگر امارات را مسئول کامل حملات شبه نظامیان شورای انتقالی جنوب یمن خواند و از ابوظبی خواست حمایت خود از آنها را متوقف کند.

نیروهای کمربند امنیتی قدرت اصلی حامی تجزیه جنوب یمن توسط امارات آموزش دیده و مسلح شده اند.

قرار است در جده گفت وگویی بین جدایی طلبان جنوب و دولت منصور هادی به دعوت وزارت خارجه سعودی برگزار گردد.

ق

منبع: خبرگزاری فارس

به "امارات اتهام حمایت از جدایی طلبان جنوب یمن را رد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امارات اتهام حمایت از جدایی طلبان جنوب یمن را رد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید