چاپ سه بعدی در خودروهای فولکس واگن

به گزارش وبلاگ اخبار و رویدادها، به نظر می رسد فولکس واگن میخواهد یک تحول جدی در صنعت خودروسازی ایجاد کند. این تحول بر محور چپ سه بعدی پایدار است.

چاپ سه بعدی در خودروهای فولکس واگن

فولکس واگن میخواهد از این تکنولوژی جهت تامیت قطعات مورد احتیاج مدل های پرتیراژ خود یاری بگیرد.

این خودروساز آلمانی اخیرا با انتشار بیانیه ای اعلام نموده یک مرکز ساخت ابزار تازه راه اندازی نموده است. این مرکز که در کارخانه اصلی فولکس واگن در وولفسبورگ واقع شده است، به آخرین و پیشرفته ترین نسل پرینترهای سه بعدی شرکت HP مجهز شده است.

دکتر آندریاس توستمن (Andreas Tostmann) عضو هیئت مدیره بخش فراوری فولکس واگن در مراسم افتتاح مرکز مذکور گفته:

مرکز چاپ سه بعدی فولکس واگن فعالیت های فراوریی فزاینده فولکس واگن را وارد سطح تازهی خواهد نمود. در عرض دو الی سه سال آینده چاپ سه بعدی برای اولین قطعات فراوریی به کار گرفته می گردد. در آینده ما احتمالا خواهیم توانست از پرینترهای سه بعدی در خطوط فراوری برای ساخت خودرو استفاده کنیم.

آنطور که جمله آخر دکتر توستمن نشان می دهد، فولکس واگن می خواهد پنل های فلزی بدنه و قطعات پلاستیکی را که در خودروها کاربرد دارند، در داخل کارخانه خود فراوری کند.

لازم به ذکر است در مرکز چاپ سه بعدی فولکس واگن، مواد اولیه به طور لایه ای نازک بر روی یک صفحه ریخته می شوند. سپس اشعه لیزر پودر موجود را در جایی که باید قطعه ساخته گردد، ذوب می نماید. زمانی که این اتفاق رخ داد، پودر ذوب شده، به تدریج سفت شده و یک قطعه جامد سخت را شکل می دهد.

منبع: انتخاب

به "چاپ سه بعدی در خودروهای فولکس واگن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چاپ سه بعدی در خودروهای فولکس واگن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید