سازمان ملل: دولت مصر سرکوب را متوقف کند

کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل خواهان آزادی فعالان سیاسی و معترضان مصری شد و اعلام نمود که بعضی از آن ها در زندان شکنجه شده اند.

سازمان ملل: دولت مصر سرکوب را متوقف کند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، راوینا شمداسانی سخنگوی کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل امروز (آدینه) در ژنو، گفت که دولت مصر باید بازداشت فعالان سیاسی و فعالان شبکه های اجتماعی را متوقف کند.

به نوشته خبرگزاری رویترز، او گفت که از زمان شروع اعتراضات در مصر در ماه گذشته تا کنون دو هزار نفر بازداشت شده اند و گزارش هایی از شکنجه بعضی از آن ها در زندان ها وجود دارد.

او از دولت مصر خواست تا در مورد انجام شکنجه در زندان ها تحقیق کند و تأکید کرد که مردم مصر باید حق تظاهرات به شکل مسالمت آمیز و ابراز عقیده خود را داشته باشند.

شمداسانی همچنین گفت که اسراء عبدالفتاح از فعالان فضای مجازی مصری از تاریخ 12 اکتبر گذشته (20 مهر) بازداشت شده و مورد ضرب و شتم قرار گرفته است. به گفته وی، این فعال مصری اکنون در زندان دست به اعتصاب غذا زده است.

تازه ترین دور اعتراضات در مصر از اواخر شهریور ماه گذشته به دعوت فردی به نام محمد علی هنرمند و دلال مصری مقیم اسپانیا شروع شد و چندین هفته فضای سیاسی این کشور را در گیر کرد.

دادستانی مصر در اواخر سپتامبر گذشته مدعی شد که در پی اعتراضات کمتر از 1000 نفر را به فراخوانده و از آن ها بازپرسی نموده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "سازمان ملل: دولت مصر سرکوب را متوقف کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان ملل: دولت مصر سرکوب را متوقف کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید