کوشش سفیر انگلیس برای ناامن نشان دادن عراق

به گزارش وبلاگ اخبار و رویدادها، سفیر انگلیس در عراق در ادامه مواضع منفی خود در قبال گروه های مقاومت در عراق، مدعی شد که اوضاع این کشور ناامن است.

کوشش سفیر انگلیس برای ناامن نشان دادن عراق

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ اخبار و رویدادها، استیون هیکی، سفیر انگلیس در بغداد در اظهاراتی کوشش کرد اوضاع در عراق را ناامن و نابسامان نشان دهد.

او امروز یکشنبه در توییتر در پاسخ به سؤالی که چرا خانواده خود را بر خلاف سایر سفرای کشورهای دیگر به عراق نیاورده است، آن را به شلیک راکت به سمت سفارت ها ربط داد.

هیکی نوشت: دوست داشتم که خانواده ام با من در اینجا بود تا همه کوشش هایی را که عراق دارد، ببیند. ولی متأسفانه، اوضاع (در عراق) برای آن ها به دلیل تهدید گروه های شبه نظامیان و حملات مستمر راکتی به سفارت ها امن نیست.

سفیر انگلیس در بغداد همچنین گفت که شک ندارد که دولت جدید امنیت و ثبات را در عراق فراهم خواهد نمود.

از زمان تصویب طرح اخراج نظامیان بیگانه از عراق در مجلس این کشور در 15 دی ماه، ایالات متحده آمریکا (سرنموده ائتلاف موسوم به ائتلاف ضد داعش) و دولت انگلیس که ادامه حضور خود در عراق را در خطر دیدند، در کوشش برای ناامن جلوه دادن اوضاع این کشور بوده هستند. واشنگتن و لندن گروه های مقاومت عراق از جمله الحشدالشعبی که بیشترین تأثیر را در شکست داعش و آزادسازی مناطق اشغالی داشتند، مسبب این اوضاع هستند.

انگلیس حتی از حمله هوایی آمریکا به نیروهای الحشد الشعبی که جزو نیروهای مسلح عراق هستند، حمایت کرد (+) و همین امر منجر شد که وزارت خارجه این کشور سفرای انگلیس و آمریکا را احضار کند (جزئیات بیشتر).

بعضی از احزاب سیاسی و قانون گذاران عراقی می گویند خلافت ادعایی داعش دیگر برچیده شده و نیروهای عراقی از ارتش گرفته تا پلیس و الحشد این توان را دارند که امنیت را حفظ نموده و مانع از بازگشت دوباره داعش گردد. بنابراین حضور نظامیان آمریکایی یا غیره دیگر ضروری نیست.

انتهای پیغام/.

منبع: خبرگزاری فارس

به "کوشش سفیر انگلیس برای ناامن نشان دادن عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش سفیر انگلیس برای ناامن نشان دادن عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید