بررسی امکان اجرای برنامه های هنری با مشارکت هنرمندان شیراز و شانکهای

به گزارش وبلاگ اخبار و رویدادها، معاون فرهنگی شهرداری شیراز با اشاره به اشتراکات موجود در فعالیت های هنری ایران و چین بررسی امکان اجرای برنامه مشترک با مشارکت هنرمندان شیراز و شانکهای را در سال آینده، پیشنهاد داد.

بررسی امکان اجرای برنامه های هنری با مشارکت هنرمندان شیراز و شانکهای

به گزارش وبلاگ اخبار و رویدادها، ابراهیم گشتاسبی راد چهارشنبه اول آبان در جلسه ای با حضور مسئولان و هنرمندان کشور چین، با بیان اینکه هنر در ایران به هنر قبل از اسلام و بعد از اسلام تقسیم بندی شده است، مطرح نمود: هنر مدرن ایران از هنر سنتی فاصله گرفته است، البته می توان تا حدودی اثرات هنر سنتی را در هنر مدرن نیز مشاهده کرد.

وی افزود: به طور مثال در فرهنگ کهن ایرانی، شیر به مفهوم نگهبان آب بوده و امروز نیز این فرهنگ همچنان حفظ شده و به ورودی آب، شیر آب می گوییم و نشان از ماندگاری فرهنگ کهن در بین عامه مردم است.

گشتاسبی راد با بیان اینکه هنر یک زبان بین المللی است، بیان نمود: با دیپلماسی هنر می توان حتی بین سیاستمداران پیوند ایجاد کرد، هنرمندان وظیفه سنگین توسعه مهربانی و دوستی بین ملت ها را برعهده دارند.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز، با بیان اینکه در نقاشی مینیاتور ایرانی هم ریشه های چینی و مغولی مشهود است، گفت: همانقدر که ما از نقاشی و موسیقی چینی ها احساس خوبی داریم قطعا چینی ها هم از نقاشی ها و موسیقی ایرانی ها احساس خوبی خواهند داشت و این پیوندی است که هنر بین ملتها ایجاد می کند.

وی با اشاره به ذکر نام چین در ادبیات فارسی و اشعاری مانند اشعار حافظ، افزود: پیشنهاد می دهیم با برنامه ریزی شرایطی فراهم شود تا هنرمندان چینی به ویژه شانگهای و شیرازی سال آینده در شیراز برنامه مشترکی را اجرا کنند.

گشتاسبی راد با تاکید بر لزوم توسعه اقتصاد هنر، بیان نمود: بخش خصوصی در راستای کمک به اقتصاد هنرمندان مجموعه ای از آثار هنری صنایع دستی را در مجموعه مهستان جمع آوری کرده است تا هنرمندان بتوانند راحت تر آثار خود را به فروش برسانند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "بررسی امکان اجرای برنامه های هنری با مشارکت هنرمندان شیراز و شانکهای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بررسی امکان اجرای برنامه های هنری با مشارکت هنرمندان شیراز و شانکهای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید