اقامت 2 هزار نفر در واحدهای بوم گردی تکاب، تکاب دارنده بیشترین تعداد واحدهای بوم گردی در آذربایجان غربی

به گزارش وبلاگ اخبار و رویدادها، رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان تکاب گفت: یک سال گذشته در حدود دو هزار نفر در واحدهای بوم گردی تکاب اقامت داشته اند.

اقامت 2 هزار نفر در واحدهای بوم گردی تکاب، تکاب دارنده بیشترین تعداد واحدهای بوم گردی در آذربایجان غربی

به گزارش وبلاگ اخبار و رویدادها به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی، امیر مطلوبی، رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گرئشگری شهرستان تکاب، با بیان اینکه تکاب با داشتن 6 واحد بوم گردی، جایگاه نخست بیشترین تعداد واحدهای بوم گردی در آذربایجان غربی را به خود اختصاص داده است، اظهار کرد: در یک سال گذشته در حدود دو هزار نفر در واحدهای بوم گردی تکاب اقامت داشته اند و در مجموع تعداد گردشگر در این شهرستان افزایش 11 درصدی نسبت به سال ماقبل داشته است.

وی با بیان اینکه ظرفیت این واحدهای بوم گردی 150 نفر است، افزود: این واحدها در دو روستای نصرت آباد و بابانظر قرار داشته که کمتر از دو کیلومتر با میراث جهانی تخت سلیمان فاصله دارند و روستای نصرت آباد با پنج واحد بوم گردی بیشترین سهم را در جذب گردشگران و اقامت آنها در تکاب داشته است.

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تکاب با بیان اینکه امسال با افتتاح واحد بوم گردی آتر و هتل تخت سلیمان، ظرفیت اقامتگاه های تکاب بیش از 100 درصد افزایش داشته است، ادامه داد: در حال حاضر نیز چهار واحد بوم گردی در این شهرستان در حال طی کردن مراحل صدور مجوز و راه اندازی قرار دارند که با بهره برداری از آنها بی شک ظرفیت اقامتی این شهرستان افزایش چشمگیری خواهد داشت.

تکاب یکی از شهرستان های آذربایجان غربی بوده که تخت سلیمان و زندان سلیمان از مهم ترین جاذبه های گردشگری این شهرستان هست که در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

منبع: میراث آریا

به "اقامت 2 هزار نفر در واحدهای بوم گردی تکاب، تکاب دارنده بیشترین تعداد واحدهای بوم گردی در آذربایجان غربی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقامت 2 هزار نفر در واحدهای بوم گردی تکاب، تکاب دارنده بیشترین تعداد واحدهای بوم گردی در آذربایجان غربی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید