کازرون میزبان نخستین بازارچه صنایع دستی و هنر های سنتی

به گزارش وبلاگ اخبار و رویدادها، محمدجواد جوکاری رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان کازرون گفت: نخستین بازارچه صنایع دستی و هنر های سنتی در شهرستان کازرون افتتاح می گردد.

کازرون میزبان نخستین بازارچه صنایع دستی و هنر های سنتی

به گزارش وبلاگ اخبار و رویدادها به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس، محمدجواد جوکاری اظهار کرد: نخستین بازارچه صنایع دستی و هنرهای سنتی شهرستان کازرون امروز یکشنبه 19 آبان ماه جاری ساعت 16 و 30 دقیقه با حضور حیدرعلی زاهدیان نژاد معاون صنایع دستی و هنر های سنتی استان افتتاح می گردد.

او افزود: در این بازارچه 10 غرفه متعلق به هنرمندان کازرونی در رشته هایی از جمله دولچه بافی، گیوه دوزی، نمدبافی، معرق کاری، گلیم بافی و ... یک غرفه سبدبافی از استان گیلان و یک غرفه قلمزنی از استان اصفهان حضور دارند و در تمام رشته ها کارگاه های زنده نیز برپا است.

جوکاری ادامه داد: علاقه مندان می توانند از تاریخ 19 الی 24 آبان ماه از ساعت 16 تا 21 با مراجعه به موزه مردم شناسی کازرون واقع در خیابان شریعتی از این بازارچه دیدن نمایند.

شهرستان کازرون در فاصله 120 کیلومتری شیراز غرب قرار گرفته است و از مهم ترین صنایع دستی این شهرستان گیوه دوزی، دولچه دوزی، نمدمالی، سفالگری، پارچه بافی و ... است.

منبع: میراث آریا

به "کازرون میزبان نخستین بازارچه صنایع دستی و هنر های سنتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کازرون میزبان نخستین بازارچه صنایع دستی و هنر های سنتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید