دانشجویان جنبش ترقی خواه کره جنوبی وارد حریم سفارت آمریکا در سئول شدند

به گزارش وبلاگ اخبار و رویدادها، گروهی از دانشجویان در کره جنوبی در اعتراض به حضور نظامی آمریکا در کشورشان وارد منزل سفیر آمریکا در سئول شدند.

دانشجویان جنبش ترقی خواه کره جنوبی وارد حریم سفارت آمریکا در سئول شدند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ اخبار و رویدادها، روز آدینه، 19 دانشجو در کره جنوبی به دلیل ورود به حریم خانه سفیر آمریکا در سئول جهت اعتراض به حضور ارتش آمریکا در این کشور دستگیر شدند.

به نوشته خبرگزاری رویترز، این افراد که از اعضای ائتلاف دانشجویان ترقی خواه بودند، عکس هایی از بالا رفتن از دیوار خانه هری هریس سفیر آمریکا در کره جنوبی را در شبکه اجتماعی فیسبوک به اشتراک گذاشتند.

همچنین در ویدئویی که از داخل منزل گرفته شده است، تصاویری از دانشجویان در حال اعتراض به افزایش 500 درصدی هزینه حضور 28500 نیروهای آمریکایی در کره جنوبی دیده می گردد.

این دانشجویان با در دست دریافت پلاکاردی که روی آن نوشته شده بود این خاک را ترک کن هریس، فریاد زدند مداخله در امور داخلی مار را متوقف کنید. در ادامه این دانشجویان شعارهایی نظیر بیرون بروید و ما به نظامیان آمریکایی احتیاج نداریم را سر دادند.

هری هریس سفیر کنونی واشنگتن در سئول است.

یک مقام پلیس سئول به رویترز گفت 19 دانشجو به پاسگاه پلیس منتقل شده اند تا مورد بازپرسی قرار گیرند.

ائتلاف دانشجویان ترقی خواه چند ماه پیش نتایج تحقیقی درباره کیم جونگ اون رهبر کره شمالی را منتشر نموده بودند که نشان می داد او رهبری تأثیرگذار و دلسوز است.

همچنین این گروه دی ماه سال گذشته کوشش کردند وارد سفارت آمریکا در سئول شوند اما با ممانعت پلیس روبرو شدند.

سال نیز 2015 هنگامی که مارک لیپرت سفیر وقت آمریکا در کره جنوبی قصد داشت سخنرانی خود درباره اتحاد سئول و واشنگتن را شروع کند، توسط معترضی کره ای مورد حمله نهاده شد.

فرد ضارب که لباس سنتی کره ای بر تن داشت و خواستار اتحاد مجدد دو کره بود، از طریق کارد آشپزخانه بزرگی، لیپرت را از ناحیه صورت زخمی کرد.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "دانشجویان جنبش ترقی خواه کره جنوبی وارد حریم سفارت آمریکا در سئول شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشجویان جنبش ترقی خواه کره جنوبی وارد حریم سفارت آمریکا در سئول شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید