بخشی، اولین و آخرین طلایی تکواندوی ایران در آسیا، کیمیا علیزاده برنز گرفت

به گزارش وبلاگ اخبار و رویدادها، در انتها بیست و سومین دوره مسابقات قهرمانی آسیا، تیم ملی تکواندوی مردان ایران با یک طلا، یک نقره و سه برنز پس از کره جنوبی نایب قهرمان آسیا شد.

بخشی، اولین و آخرین طلایی تکواندوی ایران در آسیا، کیمیا علیزاده برنز گرفت

به گزارش وبلاگ اخبار و رویدادها، بیست و سومین دوره مسابقات تکواندوی قهرمانی آسیا 2018 ویتنام پس از 3 روز جدال 267 تکواندوکار از 34 کشور در سالن پوتوا هوشیمینه به سرانجام رسید و تیم ملی تکواندوی مردان ایران با کسب یک مدال طلا، یک نقره، 3 برنز و 37 امتیاز نایب قهرمان آسیا شد.

همچنین تیم مردان کره جنوبی با دو طلا، سه برنز و 42 امتیاز قهرمان شد و ازبکستان با یک طلا، یک نقره، دو برنز و 32 امتیاز در مکان سوم نهاده شد. قزاقستان نیز با یک طلا، یک نقره، یک برنز و 31 امتیاز عنوان چهارمی را به خود اختصاص داد.

تیم ملی مردان ایران با ترکیب آرمین هادی پور، فرزان عاشورزاده، امیرمحمد بخشی ، مهدی خدابخشی، پوریا عرفانیان و سعید رجبی در این رقابت ها حضور پیدا نموده بود که بخشی بر سکوی قهرمانی ایستاد، عاشورزاده نایب قهرمان شد، هادی پور، خدابخشی و رجبی نیز به مدال برنز رسیدند.

همچنین ابراهیم صفری، سروش احمدی، محمدسالار، مهدی جلالی، احمد محمدی و سجاد مردانی نفراتی بودند که به وسیله مسابقات جام ریاست فدراسیون دنیای از بکستان پیروز به کسب سهمیه حضور در این مسابقات شدند که احمدی و جلالی به مدال نقره رسیدند و محمدی سوم شد. البته مدال این ورزشکاران در رده بندی تیمی تاثیری نداشت.

اما در بخش زنان، ناهید کیانی، طیبه پارسا، کیمیا علیزاده، ملیکا میرحسینی ، هانیه اخلاقی و زهرا پوراسماعیل ترکیب ایران را در بیست و سومین دوره مسابقات قهرمانی آسیا تشکیل داده بودند که کیانی به مدال نقره رسید و علیزاده و پوراسماعیل بر سکوی سومی ایستادند.

راهنمایی تیم مردان برعهده فریبرز عسکری به عنوان سرمربی، علی محمد بسحاق و حسن فلاحی راد به عنوان مربی است. راهنمایی تیم زنان نیز برعهده مهرو کمرانی به عنوان سرمربی و ریحانه فولادی و مهناز حسین زاده به عنوان مربی است.

نتایج ورزشکاران ایران در روز سرانجامی قهرمانی آسیا به ترتیب زیر است:

بخشی، اولین و آخرین طلایی ایران

امیرمحمد بخشی هوگوپوش وزن چهارم (68- کیلوگرم) ایران ابتدا کای چینگ چو از هنگ کنگ را 26 بر یک شکست داد، در ادامه رزایمی رزالی از مالزی را 26 بر 5 از پیش رو برداشت. سپس به مصاف یراسل کایربک از قزاقستان رفت و 24 بر هشت برنده شد و در مرحله نیمه نهایی نیز مقابل یو چن هوآنگ از چین تایپه نایب قهرمان 2017 دنیا، نایب قهرمان بازی های آسیایی 2014 و قهرمان المپیک نوجوانان 2014 با نتیجه 19 بر 17 به رجحان رسید.

بخشی در ملاقات فینال نیز سئوک بای کیم کره ای قهرمان آسیا 2016 و قهرمان نوجوانان دنیا 2014 را 28 بر 11 از پیش رو برداشت و با شایستگی بر سکوی قهرمانی قاره کهن ایستاد.

در همین وزن محمد سالار وحیدی 11 بر 30 مقابل آرون الکانتارا (فیلیپین) بازنده شد و حذف شد.

مدال برنز رجبی و حذف مردانی

سعید رجبی هوگوپوش وزن 87+ کیلوگرم کشورمان در این رقابت ها ابتدا بیش دی فرناندو از سریلانکا را 30 بر 8 برد، سپس برابر سجاد مردانی دیگر نماینده کشورمان در این وزن نهاده شد که مردانی به دلیل مصدومیت انصراف داد و حذف شد.

رجبی در نیمه نهایی نتیجه را 12 بر 7 به کیو دون این کره ای دارنده مدال برنز قهرمانی دنیا 2017، طلای گرنداِسلم 2018، قهرمان آسیا 2016 و دارنده 4 مدال طلا، نقره و برنز گرندپری واگذار کرد و به مدال برنز این وزن رسید.

مدال برنز کیمیا علیزاده

کیمیا علیزاده هوگوپوش وزن 62- کیلوگرم ایران پس از یک دور استراحت در اولین ملاقات با کاسومی هیرابایاشی ژاپنی مبارزه کرد و نتیجه را 4 بر 2 به نفع خود به سرانجام رساند. کیمیا در نیمه نهایی به مصاف تی ها لام از ویتنام رفت و نتیجه را 6 بر 3 واگذار کرد و عنوان سومی رقابت های آسیا را به نام خود ثبت کرد.

سومی زهرا پوراسماعیل

زهرا پوراسماعیل نماینده وزن 73+ کیلوگرم بانوان ایران در نخستین گام رو در روی دلوا ریزیکی از اندونزی نهاده شد و توانست 21 بر 10 پیروزی گردد. او در ادامه به مصاف شوئین ژنگ چینی قهرمان المپیک ریو 2016، قهرمان المپیک نوجوانان 2010، دارنده مدال برنز قهرمانی دنیا 2017، برنز قهرمانی آسیا 2016، طلای بازی های یونیورسیاد 2015 و نقره قهرمانی دنیا 2015 رفت و 6 بر 5 به رجحان رسید.

پوراسماعیل در نیمه نهایی با پان گائو دیگر نماینده چین مبارزه کرد و نتیجه را 12 بر 7 واگذار کرد و به مدال برنز رسید.

به گزارش وبلاگ اخبار و رویدادها، مسابقات قهرمانی آسیا G4 است و به نفرات اول تا سوم به ترتیب 40، 24 و 14.40 امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیکی تعلق می گیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "بخشی، اولین و آخرین طلایی تکواندوی ایران در آسیا، کیمیا علیزاده برنز گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بخشی، اولین و آخرین طلایی تکواندوی ایران در آسیا، کیمیا علیزاده برنز گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید