آلودگی هوای هند، قاتل 1.24 میلیون نفر در سال 2017

به گزارش وبلاگ اخبار و رویدادها، یک مطالعه نشان می دهد آلودگی هوای هند در سال 2017 میلادی جان 1.24 میلیون نفر، معادل 12.5 درصد از تمامی مرگ و میرهای ثبت شده در آن سال را گرفته است.

آلودگی هوای هند، قاتل 1.24 میلیون نفر در سال 2017

به گزارش وبلاگ اخبار و رویدادها، این مطالعه که در مجله لنست پلنتری هلث منتشر شده حاکی از آن است که بیش از 51 درصد از افرادی که در اثر آلودگی هوا جان باخته اند کمتر از 70 سال سن داشته اند.

از مجموع قربانیان آلودگی هوای هند، حدود 670 هزار نفر به دلیل آلودگی هوای زیست محیطی و 480 هزار نفر به دلیل آلودگی هوای خانگی ناشی از استفاده از سوخت های جامد پخت وپز جان باخته اند.

دهلی نو، پایتخت هند بیشترین آلودگی ذرات ریز معلق موسوم به PM2.5 را دارد که می توانند به عمق ریه ها نفوذ نموده و مسائل عمده ای برای سلامتی به همراه داشته باشند. برخی از ایالت های شمالی نزدیک به دهلی نو نیز وضعیت تقریبا بدی دارند.

این مطالعه بیان داشته در صورتی که کیفیت هوای هند در سطوح سلامت قرار داشت، میانگین امید به زندگی هند در سال 2017 میلادی 1.7 سال بیشتر برآورد می شد.

پیش تر نیز گزارشی از دانشگاه شیاگو منتشر شده بود که نشان می داد قرار دریافت در معرض هوای آلوده هند، امید به زندگی هندی ها را بیش از چهار سال کاهش می دهد.

مطالعه جدید نشان می دهد هند سهم بیشتری از مسائل سلامتی دنیای ناشی از آلودگی هوا دارد، به طوری که در مقایسه با سهم 18.1 درصدی از جمعیت دنیا، 26.2 درصد از کل مرگ و میرها و معلولیت های ناشی از آلودگی هوای دنیا را به خود اختصاص داده است.

این یافته ها حاکی است که تاثیر آلودگی هوا بر مرگ و میرها و امید به زندگی در هند ممکن است کمتر از آن چه که پیش تر برآورد شده بود، باشد اما هنوز هم این تاثیرات بسیار قابل توجه است.

اوایل امسال میلادی (2018)، سازمان دنیای بهداشت (WHO) اعلام نموده بود که 14 شهر اول آلوده دنیا در هند واقع شده اند.

کیفیت هوای دهلی نو، آلوده ترین شهر بزرگ دنیا در دو ماه اخیر چندین مرتبه از سطح شدید به خطرناک افزایش داشته است.

روز سه شنبه دادگاه ملی سبز (NGT)، ناظر محیط زیست هند، فرمانداری دهلی نو را 3.5 میلیون دلار برای شکست در اجرای قوانین کاهش دود جریمه کرد. این دادگاه پس از آن که تعیین شد برخی صنایع آلاینده هنوز پسماندهای مضر خود را در محیط های آزاد می سوزانند، فرمانداری پایتخت را برای فقدان نظارت در این زمینه جریمه کرد.

هر زمستان دهلی نو در هاله ای از دودی که بیش از 30 برابر سطوح محدودیت های امن آلاینده های هوا است، فرو می رود.

به گزارش الجزیره، با این حال دهلی که در مقابله با دودهای سمی، نیروگاه ها را تعطیل نموده و تردد کامیون های سنگین را در شهر ممنوع ساخته، ایالات دیگر را نسبت به اجرا نکردن وظایف خود در این زمینه متهم نموده است.پایتخت هند به طور خاص فرمانداری ایالات همسایه خود، پنجاب و هاریانا را متهم ساخته است که هر ساله با آتش زدن مزارع کشاورزی خود حجم زیادی از دود را روانه مناطق شرقی می نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "آلودگی هوای هند، قاتل 1.24 میلیون نفر در سال 2017" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلودگی هوای هند، قاتل 1.24 میلیون نفر در سال 2017"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید