یادروز حافظ فرصتی برای سیرابی تفکر از اندیشه والای اوست

به گزارش وبلاگ اخبار و رویدادها، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: یادروز حافظ فرصتی است تا بار دیگر در اندیشه های ژرف او بنشینیم، دریچه عقل و دل را از پرتو انوار درخشان اندیشه و تفکر والای او سیراب کنیم و ریزه خوار سفره معرفت و عشق شویم.

یادروز حافظ فرصتی برای سیرابی تفکر از اندیشه والای اوست

به گزارش وبلاگ اخبار و رویدادها به نقل از ایرنا علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شامگاه پنجشنبه 19 مهر 97 در آیین پاسداشت یادروز حافظ در شیراز با بیان اینکه غزل برای حافظ راهی بود تا ناخوشی های زمانه و درددل های خود را ابراز کند، اظهار کرد: هنر حافظ در غزل پیوند عینی جامعه بود و غزل او نوعی بدیع در ادبیات فارسی و در معنا و لفظ جدید بود، چون هم عارفانه بود و هم عاشقانه، او در واقع شعری نو آفرید.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور با اشاره به علاقه یوهان ولفگانگ گوته، دانشمند، شاعر و سخنور مشهور آلمانی به حافظ، اضافه کرد: بیش از 600 سال از مرگ حافظ سپری می گردد اما اشعار او در همه جای دنیا مطرح است و حافظ شاعری وارسته ای است که خود را از وابستگی رهانیده است.

با شدت دریافت باران پاییزی در شب یادروز حافظ معاون رئیس جمهوری به احترام مردمی که زیر باران بودند، سخنان خود را خلاصه کرد و به همین سخنان بسنده کرد.

بیستم مهرماه در تقویم ملی ایران با عنوان یادروز حافظ نام گذاری شده است.

منبع: میراث آریا

به "یادروز حافظ فرصتی برای سیرابی تفکر از اندیشه والای اوست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یادروز حافظ فرصتی برای سیرابی تفکر از اندیشه والای اوست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید