نمایشگاهی جدید در گالری ایوان، مری پاپینز به اصفهان می آید

به گزارش خبرنگاران، برپایی نمایشگاه های هنری در حوزه تجسمی یکی از فرصت های مناسب بروز و ظهور هنر و خلاقیت هنرمندانی است که سال ها در این عرصه فعالیت می نمایند و این نمایشگاه ها اغلب، جمعه های هر هفته افتتاح می شوند. اولین جمعه آبان ماه نیز همچون هفته های پیش گالری ها با افتتاح نمایشگاه های مختلف کار خود را ادامه می دهند. در زیر لیست تعدادی از نمایشگاه های هنری که در روز جمعه 4 آبان ماه افتتاح می شوند، می خوانید.

نمایشگاهی جدید در گالری ایوان، مری پاپینز به اصفهان می آید

گالری ایوان

گالری ایوان که بعد از جنجال نمایشگاه نقاشی های تهمینه میلانی نمایشگاه جدیدی نگذاشته بود، جمعه 4 آبان ماه میزبان نمایشگاه عکس و چیدمان رهام شامِخ از زندگی اهالی هامون و جازموریان با عنوان ایران هم روستا دارد خواهد بود.

این نمایشگاه مجموعه ای از عکس های سفر به هامون و جازموریان و چیدمانی از زندگی اهالی آنجاست که روزگاری دریاچه و ماهی داشت. در این نمایشگاه نه تنها با محرومیت مردم این منطقه بلکه با زندگی آنها، هنرها و ماحصل دست هایشان آشنا می شوید. علاقمندان برای بازدید از این نمایشگاه می توانند از ساعت 16 تا 20 به گالری ایوان واقع در الهیه، مهدیه، خیابان جبهه، خیابان لسانی، بن بست حمید، شماره یک مراجعه نمایند. گالری روزهای شنبه تعطیل است.

گالری سایه

نمایشگاه نقاشی های علی گنجوی با عنوان شباهنگام جمعه 4 آبان ماه از ساعت 16 در گالری سایه افتتاح می گردد و تا 15 آبان همه روزه از ساعت 11 تا 20 به نشانی کریمخان زند، خیابان سنایی، کوچه سیزدهم، شماره 21 میزبان علاقمندان است. در استیتمنت این نمایشگاه به قلم مهدیار پیرزاده آمده است: شب از خستگی به خواب رفته است. چهره ها از رخ به رخ شدن روز گریزان اند و جنگ و صلح شان با رخت و خواب را در نیم رخ های شبانه دنبال می نمایند. اینجا رختخواب همه مساحت زندگی است. این مجموعه، بی نقاب ترین لحظه زندگی انسان است، جایی میان مرز دو جهان.

گالری پردیس ملت

نمایشگاه انفرادی عکس رضا باقری با عنوان قاب هایی از آفرینش با 20 اثر جمعه 4 آبان ماه ساعت 17 در گالری پردیس ملت با حضور استادان، مجموعه داران، دوستداران هنر و هنرمندان افتتاح می گردد و تا 11 آبان ادامه خواهد داشت.

گالری شکوه

نمایشگاه نقاشی های کامبیز حضرت پور با عنوان رویاهای نامیرا از 4 تا 14 آبان ماه در گالری شکوه واقع در سه راه فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان شهید سلیمی شمالی، کوچه شهید امیرنوری، شماره 19 برگزار می گردد. در استیتمنت این نمایشگاه آمده است: تخیل آدمی هماره به زیبایی های طبیعت پیرامونش آمیخته و موجب پیدایی آثار هنری در تاریخ بشر بوده است، طبیعتی که اینک بیش از هر زمان دیگر، مورد غفلت و تخریب انسان قرار گرفته است. در این میان اما، هنرمند در کوشش است تا رویای خویش را به لحظه ای نامیرا پیوند دهد. رویایی که خواستار رجعت به طبیعتی آرمانی است. این بازگشت برای کامبیر حضرت پور در اتمسفری شاعرانه و فرا واقع و فضایی بین بودن و نبودن میسر شده است. اما این نقطه سیال میان عدم و هست شدن، در دیگر مجموعه حضرت پور نیز بروز یافته است. وی در استفاده از مُهرهای قدیمی نیز، رویای خویش را در بازتولید بخشی از فرهنگ ایرانی جستجو می کند که گرچه نامیرا می کند، اما گویی در لابلای دل مشغولی های جامعه امروز رنگ باخته و اینک در میانه ای از بودن و نبودن قرار گرفته است.

گالری تم

نمایشگاه نقاشی های مریم طاهری با عنوان فرافرش به کیوریتوری مهدیار پیرزاده از روز جمعه 4 آبان ماه در گالری تم به نشانی تهران، خیابان کریم خان زند، نجات الهی شمالی، کوچه زبرجد، پلاک 10 گشایش می یابد و تا 14 آبان ادامه دارد. این هنرمند با تکیه بر عناصر اصلی فرش نظیر موتیف ها و اسلیمی ها و رنگ و فرم این مجموعه را پدید آورده است. همچنین در ادامه این نمایشگاه یک پرفورمنس با موضوع فرش های ایرانی فروید برگزار خواهد شد. طاهری در این مجموعه قصد دارد با بازخوانی قصه ها و افسانه های دستبافت های هنر ایرانی، توجه همگان را به ضرورت حفظ رویا برای ساخت جهان جلب کند.

گالری دنا

نمایشگاه گروهی نقاشی این زمان متورم به کیوریتوری احسان ارجمند از جمعه 4 آبان ماه در گالری دنا به نشانی خیابان سپهبد قرنی، بعد از چهار راه طالقانی، کوچه سوسن، پلاک4، زنگ2 گشایش می یابد. در این نمایشگاه آثاری از احسان ارجمند، فاطمه پاشا، عنایت سیگارودی و مریم فرهنگ به نمایش گذاشته می گردد.

گالری ایده

پنجمین نمایشگاه انفرادی و مروری بر آثار نقاشی خط مهدی کاوش با عنوان پیک مشتاقان از 4 تا 10 آبان ماه در گالری ایده واقع در میدان هفت تیر، خیابان قائم مقام، میدان شعاع، خیابان هجدهم، پلاک26 برگزار می گردد.

گالری پلتفرم 3

نمایشگاه گروهی چندرسانه ای با عنوان همپوشانی شامل آثاری از آنیتا عسگری، جهان فرد، صبا پویا، حامد بابایی و یاسمن زارع جمعه 4 آبان ماه در گالری پلتفرم 3 به نشانی بلوار اندرزگو، عبداللهی جنوبی، پلاک 12 گشایش می یابد.

گالری شمیده

نمایشگاه عکس شهاب سلیمیان با عنوان کپی آوا از 4 تا 11 آبان در گالری شمیده واقع در میرداماد، میدان مادر، خیابان شهید سنجابی(بهروز سابق)، بن بست یکم، پلاک8، طبقه اول، واحد12 برگزار می گردد. سلیمیان مجموعه ای شامل 48 عکس رنگی با یک روایت خیابانی ارایه خواهد نمود و نمایش این مجموعه را با چیدمان و پرفرمنس همراه نموده تا تصویر متناقضی از مفهوم کپی در فضای خیابانی ارایه دهد. اجرای پرفرمنس را امیرعلی نانکلی عهده دار است. او در بیانیه نمایشگاه خود نوشته است: این یک داستان نیست! اعترافی ست ساده، تپیده بر دیوار یک رویا، یک آوا!

گالری آ

نمایشگاه های آثار مرجان ترابی با عنوان نابودگی و علی شیری با عنوان حوالی شهر از روز جمعه 4 آبان ماه در دو سالن گالری آ به نشانی خیابان کریم خان زند، خیابان عضدی(آبان جنوبی)، کوچه اردشیر ارشد، شماره7 برگزار می گردد.

گالری ویستا

نمایشگاهنقاشی های نفیسه عمران با عنوان دستان دست ها از 4 تا 14 آبان ماه در گالری ویستا واقع در خیابان مطهری، خیابان میرعماد، کوچه دوازدهم، پلاک11 برپا خواهد شد.

گالری زرنا

نمایشگاه گروهی نقاشی و نقاشی خط با عنوان یادها به کیوریتوری مهسا قاسمی و رضا شاه حسینی از جمعه 4 آبان ماه در گالری زرنا به نشانی خیابان انقلاب، بین خیابان وصال شـیرازی و خیابان دانشگاه، کوی اسکو، شماره 10، طبقه دوم گشایش می یابد.

گالری فرمانفرما

گالری فرمانفرما از 4 تا 25 آبان ماه میزبان نمایشگاه انفردی نقاشی های حمید حلیمی با عنوان رخ.داد است. این هنرمند که دانش آموخته کارشناسی ارشد نقاشی از دانشگاه هنر تهران و نیز عضو انجمن هنرمندان نقاش ایران است، اکنون سال های جستجوگری در هنرش را با جدیت هرچه تمام تر پی می گیرد و حاصل تجربیات اخیرش را در قالب مجموعه ای جدید، در گالری فرمانفرما به نمایش می گذارد. نقاشی هایی نمایشگاه رخ.داد بر اساس اتفاق، اما با نگرش خاص و سواد بصری حمید حلیمی جهت دار شده اند و پرتره هایش از دل تیرگی ها سر بیرون آورده و به مخاطبان نمایشگاه، خود را اعلام می نمایند.

گالری فرمانفرما در خیابان کریمخان زند، خردمند شمالی، کوچه اعرابی 2 قرار گرفته است و روزهای دوشنبه تعطیل است.

گالری کاوه

نمایشگاه تصویرسازی بهاره کریمی و مهسا رجبی با عنوان مری پاپینز به اصفهان می آید از 4 تا 7 آبان ماه در گالری کاوه به نشانی خیابان ظفر، انتهای فرید افشار، خیابان دولتشاه غربی، خیابان پروین،کوچه تایباد، پلاک 26 برگزار می گردد. در استیتمنت این نمایشگاه آمده است: روح زندگی در پیچ و خم های این شهر جریان دارد؛ پیچ و خم های معمارانه ای که مردمانی سرخوش بر مناره ها، دیوارها، نرده ها و گنبدهای آن در حال اتصال به جهانی دیگرند... جهان آرامش و جهان سکون در عین غوغا... این جهان رویاگونه ترسیمی از زنانگی هایی است که در نطفه خفه شدند و مدت ها دست و پا زدند تا متولد شده رخ بنمایند و جاری شوند بر سر و روی کاشی به کاشی و رج به رجِ آن.. جهان فراواقعی رخنه نموده در اذهان همان مردمان.. جهان مردمان جاودانه و سرخوشی که خودشان را از شدت آرامش و سرخوشی خفه می نمایند.

گالری سهراب

نمایشگاهی از نقاشی ها و مجسمه های هنرمندان نوگرا از دیروز تا امروز جمعه 4 آبان ماه در گالری سهراب گشایش می یابد. گالری سهراب در خیابان سمیه، قبل از رامسر، شماره 142 قرار گرفته است.

خانه هنرمندان ایران

نمایشگاه هفته تصویرگری 1397 با عنوان نشان حرفه ای تصویرگری ایران از روز جمعه 4 آبان ماه در گالری های خانه هنرمندان ایران افتتاح می گردد و تا 15 آبان ماه میزبان علاقمندان خواهد بود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "نمایشگاهی جدید در گالری ایوان، مری پاپینز به اصفهان می آید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایشگاهی جدید در گالری ایوان، مری پاپینز به اصفهان می آید"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید