موفقیت های تیم های پایه تکمیل شد، ظرفیت فوتبال ایران بالاست

به گزارش وبلاگ اخبار و رویدادها، اکبر محمدی با بیان این مطلب پس از صعود تیم فوتبال جوانان ایران به مرحله نهایی رقابت های قهرمانی آسیا گفت: ظرفیت فوتبال ایران قطعا فراتر از اندیشیدن به مرحله مقدماتی رقابت های مختلف است با این وجود باید بپذیریم فوتبال در آسیا هم پیشرفت نموده و حضور در مرحله نهایی مسابقات قهرمانی رده جوانان، نوجوانان همچنین زیر 23 سال قاره نشان می دهد که جهت توسعه و پیشرفت فوتبال پایه به درستی دنبال می گردد. ادامه فرایند استعدادیابی و توجه به توانمندی های موجود در سراسر کشور موجب شکل گیری تیم هایی قدرتمند و توانا در رده های مختلف سنی می گردد که با شناسایی تخصصی و شایسته محوری از برترین بازیکنان سراسر کشور شکل گرفته و به خوبی توانمندی استعدادهای فوتبال ایران را در هر رده سنی نشان می دهد.

موفقیت های تیم های پایه تکمیل شد، ظرفیت فوتبال ایران بالاست

رئیس کمیته جوانان فدراسیون فوتبال گفت: سال جاری و در فروردین سال 1398 تیم المپیک به مسابقات نهایی قهرمانی زیر 23 سال آسیا راه یافت ، پس از آن نوجوانان در همدان به عنوان صدرنشین راهی دور نهایی مسابقات قهرمانی آسیا شد و در آخرین گام جوانان ما هم با قدرت و کسب 9 امتیاز صعود شیرینی را رقم زدند تا مجموعه موفقیت های فوتبال پایه در رده تیم های ملی تکمیل گردد.

وی ادامه داد: در این جهت ابتدا باید از زحمتکشان، مربیان و باشگاههای سراسر کشور تشکر کنیم که با همدلی و پشتکار، تعامل خوبی با فدراسیون فوتبال داشتند و البته فدراسیون با برنامه ریزی مناسب ، سازمان دهی هدفمند و حمایت همه جانبه از تیم ها زمینه تحقق چنین موفقیتی را فراهم ساخت. میزبانی از مسابقات هر 3 رده در داخل کشور با وجود مسائل اقتصادی یکی از گام های مهم و اساسی بود همچنین اعزام های مداوم ، اردوهای مناسب و بازی های تدارکاتی بسیار خوب با وجود مسائل اقتصادی و شرایط ویژه اقتصادی موجود قطعا تاثیر چشمگیری در تحقق این موفقیت داشته است. در این خصوص ضروری است از ریاست محترم فدراسیون فوتبال همچنین آقایان ساکت و شکوری به طور خاص تشکر کنم که در این مدت همیشه حامی تیم های ملی فوتبال در رده های مختلف سنی بودند.

محمدی همچنین گفت: از جناب آقای معینی استاد خودم و مسئول قبلی کمیته جوانان تشکر می کنم به دلیل زحماتی که در مدت مسئولتشان کشیدند و در این موفقیت تاثیر قابل توجهی داشته همچنین از کلیه همکاران خودم در کمیته جوانان که در سازماندهی ، نظارت و کنترل عملکرد تیم های ملی پایه شبانه روز کوشش کردند. باید از حمایت های کمیته فنی فدراسیون فوتبال هم قدردانی کرد که توجه ویژه ای به کلیه تیم های ملی داشته اند.

اکبر محمدی در سرانجام اعلام نمود: به طور کلی گاهی برای موفقیت یک تیم 23 نفره صدها نفر در پشت صحنه کوشش می نمایند که همه آنها در این موفقیت سهیم و تاثیرگذار هستند. نخستین گام محکم برداشته شده و حالا هر 3 تیم ما در مرحله نهایی حضور دارند. امیدواریم با ادامه این جهت ابتدا شاهد موفقیت امیدها در مرحله انتخابی المپیک و پس از آن صعود نوجوانان و جوانان به جام های جهانی پیش روی باشیم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "موفقیت های تیم های پایه تکمیل شد، ظرفیت فوتبال ایران بالاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موفقیت های تیم های پایه تکمیل شد، ظرفیت فوتبال ایران بالاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید