فعالیت سینماها از امروز مجاز است

به گزارش وبلاگ اخبار و رویدادها، سینماهای شهرهای قرمز و نارنجی از امروز ـ شنبه 18 اردیبهشت ـ مجاز به ادامه فعالیت هستند. با این حال بعضی پردیس های سینمایی تمایلی به بازگشایی ندارند.

فعالیت سینماها از امروز مجاز است

به گزارش وبلاگ اخبار و رویدادها، سالن های سینما در شهرهای نارنجی و قرمز از جمله تهران و کرج که از روز دوشنبه 9 فروردین تعطیل شده بودند، پس از وقفه ای 40 روزه از امروز دوباره مجاز به ادامه فعالیت هستند، با این حال بعضی پردیس های سینمایی تمایلی به بازگشایی ندارند، چرا که با توجه به تعداد اندک مخاطبان، فعالیت در این شرایط برای آن ها به صرفه نیست. هر چند که امتیازاتی از سوی وزارت ارشاد برای سالن دارها در نظر گرفته شده است.

این تصمیم بر اساس مصوبات روز پنجشنبه 16 اردیبهشت ماه ستاد ملی مقابله با کرونا گرفته شده است که طی آن مشاغل گروه های یک و دو در شرایط قرمز کرونا هم می توانند فعالیت داشته باشند. سینماها هم جزء گروه شغلی دوم هستند و بنابراین منعی برای ادامه فعالیت ندارند.

این در حالی است که سینماهای کشور از ابتدای شیوع ویروس کرونا الزامی بر باز بودن نداشتند و در صورت تمایل با رعایت دستورالعمل های بهداشتی می توانند به نمایش فیلم ها بپردازند.

در حال حاضر اکران فیلم های جدید به مناسبت عیدفطر بعید به نظر می رسد، چرا که فیلم های اکران نوروزی چند روزی بیشتر روی پرده نبوده اند و فروش چندانی را هم تجربه نکرده اند. در این شرایط بعید به نظر می رسد که تهیه نمایندگان اقدام به پخش فیلم خود نمایند.

5 فیلم خورشید به کارگردانی مجید مجیدی، هفته ای یک بار آدم باش به کارگردانی شهرام شاه حسینی، لاله ساخته اسدالله نیک نژاد، خون شد به کارگردانی مسعود کیمیایی و تکخال به کارگردانی مجید مافی در نوروز روی پرده رفتند.

منبع: فارس

منبع: جام جم آنلاین

به "فعالیت سینماها از امروز مجاز است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالیت سینماها از امروز مجاز است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید