آنچه در سال 97 در فوتبال ایران گذشت، ستاره ها، پَر!

به گزارش وبلاگ اخبار و رویدادها، فوتبال ایران در سال 97 ناکامی های زیادی داشت و به نوعی ستاره های این فدراسیون، خاموش شدند.

آنچه در سال 97 در فوتبال ایران گذشت، ستاره ها، پَر!

به گزارش خبرنگار ورزشی وبلاگ اخبار و رویدادها، سال 97 به روز آخر خود رسید و حالا می توان نگاهی به عملکرد فوتبال ملی ایران در سالی که گذشت، داشت. فوتبالی که پس از سال های 2017 و 2018 میلادی و صعود پنج تیم فوتسال، فوتبال ساحلی، فوتبال زیر 17 سال، فوتبال زیر 20 سال و تیم ملی فوتبال بزرگسالان مورد تمجید بخش رسانه ای فیفا نهاده شد. سایت فیفا در گزارشی با عنوان ایران پنج ستاره به حضور فوتبال ایران در پنج رده و رشته مختلف در جام جهانی اشاره نمود و همین تیتر ژورنالیستی تبدیل به سپر بلایی برای فدراسیون فوتبال مقابل نقدها و چماقی بر سر منتقدان شد.

با این حال پس از عبور از این دو سال میلادی مورد اشاره، دو سال میلادی 2018 و 2019 که بخش اعظمی از آن با سال 97 تلاقی داشت، دستخوش اتفاقات زیادی برای فوتبال ایران بود که ناکامی به بار داشت. پس از پنج ستاره شدن فوتبال ایران، ناکامی ها یکی یکی آمدند؛ ابتدا حذف تیم جوانان از مرحله انتخابی قهرمانی آسیا و از دست دادن فرصت حضور در انتخابی جام جهانی از راه رسید. تیم نوجوانان هم مشابه تیم جوانان فرصت حضور در جام جهانی را از دست داد. تیم ملی فوتبال بزرگسالان در سالی که گذشت حضور در دو تورنمنت مختلف را تجربه کرد که در جام جهانی پیروز به کسب 4 امتیاز شد، هرچند این عملکرد منجر به صعود از گروه نشد. در جام ملت های آسیا نیز با اینکه همه چیز مهیای صعود ایران به فینال و انتها حسرت قهرمانی بود، اما شکست سنگین مقابل ژاپن در نیمه نهایی ناکامی دیگری را برای فوتبال ایران به ثبت رساند.

دو رشته دیگر که زیر نظر فدراسیون فوتبال فعالیت می نمایند و این فدراسیون را تبدیل به فدراسیون پنج ستاره نموده بودند، فوتسال و فوتبال ساحلی هستند. در سالی که گذشت تیم ملی فوتسال ایران در تورنمنتی حضور نداشت و احتیاجی به حفظ ستاره اش نبود، اما تیم ملی فوتبال ساحلی هم فارغ از قهرمانی در جام بین قاره ای، ناکام بود. حذف در مسابقات قهرمانی آسیا و از دست دادن حضور در جام جهانی را می توان یک ناکامی برای تیم همواره پیروز فوتبال ساحلی دانست.

ورزش همواره پیروزی نیست و شکست هم به همراه دارد که این از خواص ورزش و فوتبال است، اما اینکه این همه ناکامی درست در یک مجموعه به ثبت برسد، احتیاج به آنالیز بیشتر دارد. آن هم در فدراسیون فوتبال پنج ستاره ای که حالا باید برای آنها نوشت، فدراسیون بی ستاره و ستاره ها پَر. در کنار تمام این ستاره های خاموش، تیم امید هم در بازی های آسیایی 2018 نتیجه نگرفت، هرچند تیم با نفرات زیر 21 سال در این مسابقات حاضر شد و این بازی ها محکی برای شاگردان زلاتکو کرانچار بود تا خود را برای مسابقات انتخابی المپیک آماده نمایند.

امیدواریم پس از ناکامی در سال 97، فوتبال ایران با پیروزیت های تیم امید، سال 98 را با پیروزیت شروع کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "آنچه در سال 97 در فوتبال ایران گذشت، ستاره ها، پَر!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنچه در سال 97 در فوتبال ایران گذشت، ستاره ها، پَر!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید