آماده باش سازمان مدیریت بحران کشور برای مراسم اربعین حسینی

به گزارش وبلاگ اخبار و رویدادها، رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: به تمام نیروهای این سازمان در استان های راستا پیاده روی اربعین آماده باش دادیم.

آماده باش سازمان مدیریت بحران کشور برای مراسم اربعین حسینی

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ اخبار و رویدادها، مصطفی اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در حاشیه اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی در گفتگویی با اشاره به نقش پیوسته بهداشت در حوادث، شرح داد: در کرمانشاه 8717 مجروح داشتیم که انتقال آن ها به مراکز درمانی برای درمان و عمل جراحی به خوبی انجام شد و برای مجروحین 3 هزار عمل جراحی سنگین صورت گرفت.

وی با اشاره به اهمیت بهداشت محیط شرح داد: در سیل اخیر 25 استان از 31 استان کشور درگیر شده بودند؛ معمولا در هنگام حوادث افراد با مشکل دسترسی به سرویس های بهداشتی و حمام روبرو می شوند و احتمال بروز اپیدمی بیماری ها وجود دارد، اما با این حال وزارت بهداشت توانست این موضوع را مدیریت کند.

نجار با بیان اینکه سازمان مدیریت بحران همکاری های گسترده ای با مجامع بین المللی دارد، اضافه نمود: در بسیاری از مسائل با کشور های منطقه تفاهم نامه امضا نموده ایم و متعهد به انجام پروتکل های بین المللی هستیم و اگر احیاناً در منطقه ای حادثه ای اتفاق بیفتد و نیازمند یاری باشند چه از لحاظ درمانی و امدادی، هلال احمر و وزارت بهداشت و درمان باید یاری های لازم را ارائه دهند.

وی در پاسخ به این پرسش که ستاد مدیریت بحران کشور برای مراسم اربعین حسینی چه تمهیداتی را تدارک دیده است، گفت: ما به همراه وزارت بهداشت یکی از اعضای ستاد اربعین هستیم، ولی همه همکارانمان در استان های مرزی با عراق مسؤولیت های جدی برعهده دارند، به تمام نیروهایمان در استان های جهت راهپیمایی آماده باش دادیم تا در صورت بروز مشکل طبیعی و غیرطبیعی این آمادگی را داشته باشند که یاری های لازم را به هموطنان ارائه دهند.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: خوشبختانه تا به حال گزارشاتی داده نشده و وضعیت عادی است؛ توصیه ما این است که زائران کمتر در عراق بمانند و سفر را مدیریت نمایند تا در هنگام بازگشت به مسئله ای برنخورند.

منبع: فارس

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "آماده باش سازمان مدیریت بحران کشور برای مراسم اربعین حسینی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آماده باش سازمان مدیریت بحران کشور برای مراسم اربعین حسینی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید