گوگل استیدیا از این پس رایگان خواهد بود

به گزارش وبلاگ اخبار و رویدادها، گوگل به قول سال گذشته خود عمل و پلتفرم بازی خود یعنی استیدیا را به صورت رایگان برای همه قابل دسترس نموده است. کاربران جدیدی که قصد امتحان این سرویس را دارند هم چنین به صورت رایگان دو ماه از سرویس پرو این پلتفرم که شامل تعدادی بازی رایگان است، بهره مند خواهد شد.

گوگل استیدیا از این پس رایگان خواهد بود

البته که راه اندازی نسخه رایگان گوگل استیدیا، نه تنها به درد مملکت ما، بلکه به درد جمعیت زیادی از گیمرهای جهان نمی خورد. پلتفرم بازی گوگل فقط در ده دوازده کشور، شامل تعدادی کشور اروپایی به اضافه ایالات متحده راه اندازی شده است. زیرساخت های لازم برای استفاده بهینه از پلتفرم های استریم بازی در بیشتر مناطق جهان وجود ندارند و به این زودی ها هم قرار نیست اتفاق خاصی بیافتد، در نتیجه استفاده از سرویس گوگل استیدیا به طور کلی در مناطق زیادی از کره زمین ناممکن می گردد.

گوگل ماه هاست که حرفی از سرویس استیدیا نزده است و با اینکه به نظر می رسد با راه اندازی رسمی این پلتفرم بازی طرف هستیم و دوره آزمایشی آن تمام شده، ولی باز هم سر و صدایی از سوی گوگل نمی بینیم. تا پیش از اعلام این خبر، سرویس استیدیا فقط به صورت آزمایشی و با پرداخت بسته 130 دلاری آن در اختیار افراد قرار می گرفت؛ بسته ای که شامل یک کروم کست، یک دسته و سه ماه اشتراک استیدیا پرو بود.

قرار بود پس از اتمام دوره آزمایشی، سرویس استیدیا به صورت رایگان در دسترس همه قرار بگیرد. سرویس رایگان تا وضوح تصویر فول اچ دی و سرعت 60 فریم را ارایه می نماید و کاربران برای دسترسی به وضوح تصویر 4K احتیاجمند پرداخت اشتراک سرویس استیدیا پرو هستند. البته که پس از راه اندازی آزمایشی استیدیا پرو، آنالیز های فنی نشان داد که حتی با داشتن استیدیا پرو هم هیچ کدام از بازی های استیدیا با وضوح تصویر 4K نه تنها رندر، بلکه حتی نمایش هم داده نمی شوند.

در حال حاضر که سرویس رایگان استیدیا در دسترس همه قرار گرفته، اساسا باید از دوره آزمایشی خارج شده باشیم، ولی شرایط پلتفرم بازی گوگل حتی از زمان رونمایی آن هم بدتر است؛ شرایطی که سکوت چند ماهه گوگل درباره این سرویس به خوبی حال و روز آن را نمایان می نماید. اضافه نشدن بازی ها و قابلیت های جدید به جای خود، مسائل زمان عرضه استیدیا هم هنوز برطرف نشده اند.

برای دسترسی به سرویس رایگان استیدیا، تنها احتیاج به یک حساب کاربری گوگل و یک کامپیوتر با مرورگر گوگل کروم است. به جای کامپیوتر می توان از یک تبلت با سیستم عامل Chrome OS، یک گوشی گوگل پیکسل یا کروم کست هم استفاده کرد. احتیاجی به دسته مختص استیدیا نیست و داشتن یک دسته معمولی غیر بی سیم یا همان ماوس و کیبورد کافی است.

اگر برای دریافت دو ماه اشتراک رایگان استیدیا پرو ثبت نام کنید، که احتیاجمند ارایه اطلاعات کارت اعتباری است، بازی های زیر را هم دریافت می کنید:

  • Destiny 2
  • GRID
  • Gylt
  • SteamWorld Dig 2
  • SteamWorld Quest: Hand of Gilgamech
  • Serious Sam Collection
  • Spitlings
  • Stacks on Stacks
  • Thumper

لیستی که می بینید، لیست کامل بازی هایی است که روی اشتراک ماهانه استیدیا پرو، که قیمتی ده دلاری دارد، ارایه می گردد. پس از ثبت نام برای دریافت دو ماه رایگان، اگر خودتان مستقیما به بخش تنظیمات نروید و اشتراک اتوماتیک را غیبرطرفال نکنید، ماهی ده دلار از کارت اعتباری تان کم خواهد شد.

چه در حال استفاده از نسخه رایگان استیدیا باشید یا چه مشترک نسخه پرو، احتیاج به خرید جداگانه دیگر بازی ها دارید؛ آن هم با قیمت هایی بالاتر از آنچه در استیم و شبکه پلی استیشن به فروش می رسند.

گوگل در کنار اعلام این خبر گفت که در هنوز هم برنامه دارند تا تعداد بازی های استیدیا را در امسال میلادی به 120 عدد برسانند؛ برنامه ای که چندان از تحقق آن مطمئن نیستیم.

منبع: Polygon

منبع: دیجیکالا مگ

به "گوگل استیدیا از این پس رایگان خواهد بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوگل استیدیا از این پس رایگان خواهد بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید