چرا آمبولانس های دولتی بیماران را به مراکز خصوصی منتقل نمی نمایند؟

به گزارش وبلاگ اخبار و رویدادها، آمبولانس های دولتی از پذیرش درخواست بیماران یا خانواده شان برای انتقال به بیمارستان خصوصی امتناع می نمایند، این درحالیست که رئیس اورژانس کشور می گوید استثنائی برای انتقال بیمار توسط آمبولانس دولتی به بیمارستان خصوصی وجود دارد.

چرا آمبولانس های دولتی بیماران را به مراکز خصوصی منتقل نمی نمایند؟

به گزارش فارس، پیرحسین کولیوند رئیس سازمان اورژانس کشور درباره خودداری اورژانس 115 از انتقال بیماران به بیمارستان های خصوصی و نظامی، گفت: برنامه ریزی اورژانس این گونه است که اگر بیمار در شرایط حادی از لحاظ جسمی قرار داشته باشد آمبولانس موظف است تا وی را به نزدیک ترین بیمارستان محل انتقال دهد. در این شرایط آمبولانس موظف است بیمار را به هر یک از بیمارستان های خیریه، دولتی، خصوصی یا نظامی منتقل کند اما اگر بیمار شرایط حادی نداشته باشد اولویت اورژانس انتقال بیماران به مراکز درمانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.

رئیس سازمان اورژانس کشور اضافه نمود: پس از انتقال بیمار به مراکز درمانی دولتی اگر حال عمومی وی رو به بهبود برود، شخص می تواند برای ادامه درمان به مراکز خصوصی مراجعه کند.

کولیوند اضافه نمود: گفتنی است اگر بیماری در یک ماه گذشته پرونده ای در یک بیمارستان خاص داشته باشد آمبولانس وی را به بیمارستان مدنظر منتقل خواهد نمود.

وی در پاسخ به گلایه های هموطنان در زمینه پذیرش نکردن مراکز درمانی خصوصی شرح داد: پس از مراجعه آمبولانس به بیمارستان ها تمام مراکز درمانی موظف هستند بیمار را پذیرش نمایند و هیچ بیمارستانی حق ندارد از پذیرش بیمار بدحال خودداری کند.

منبع: همشهری آنلاین

به "چرا آمبولانس های دولتی بیماران را به مراکز خصوصی منتقل نمی نمایند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا آمبولانس های دولتی بیماران را به مراکز خصوصی منتقل نمی نمایند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید