طلای المپیک لندن پس از 7سال بر گردن کمیل!

به گزارش وبلاگ اخبار و رویدادها، آرتور تایمازوف، کشتی گیر نامدار ازبکستان که پیش از این مدال طلایش در المپیک پکن به دلیل مثبت شدن تست دوپینگ پس گرفته شده بود، نمونه دوپینگش در المپیک2012 لندن نیز پس از چندسال مجددا آنالیز و نتیجه مثبت اعلام شد.

طلای المپیک لندن پس از 7سال بر گردن کمیل!

به این ترتیب تایمازوف طلای المپیک لندن را همانند مدال طلای المپیک پکن از دست خواهد داد و تنها مدال نقره و طلای المپیک سیدنی و آتن در افتخارات المپیکی او باقی خواهد ماند. پیش از این، تست داوید مودزامانشویلی، کشتی گیر گرجستانی که نایب قهرمان المپیک لندن شده بود نیز مثبت اعلام شده بود.

به این ترتیب محتمل است از بین نفرات سوم(کمیل قاسمی و بلال ماخوف) مدال طلای المپیک به قاسمی برسد چراکه او در ماقبل فینال در مقابل تایمازوف شکست خورده است. کمیل قاسمی درباره دوپینگ آرتور تایمازوف در المپیک لندن و احتمال رسیدن به مدال طلا به او گفت:

من هم این موضوع را شنیده ام ولی فعلا نه نامه ای به ما رسیده و نه طلایی! من هم مثل بقیه منتظر هستم تا ببینم آیا این خبر صحت دارد یا خیر. اگر این مسئله درست باشد، خدا را شکر می کنم که می توانم مزد سال ها کشتی دریافت را بگیرم. کمیل قاسمی، سومین ورزشکار ایرانی است که پس از کیانوش رستمی و سعید محمدپور صاحب مدال خوشرنگ تری در المپیک خواهد شد که تغییر رنگ این مدال ها به دلیل دوپینگ رقبایشان بوده است.

منبع: همشهری آنلاین

به "طلای المپیک لندن پس از 7سال بر گردن کمیل!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طلای المپیک لندن پس از 7سال بر گردن کمیل!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید