زهره هراتیان بهترین پزشک جوان آسیا شد، سیف برقی و شهاب دست خالی ماندند

به گزارش وبلاگ اخبار و رویدادها، بهترین های پزشکی فوتبال آسیا از سوی کمیته پزشکی AFC معرفی شدند که هراتیان به عنوان بهترین پزشک جوان انتخاب شد و نوروزی و خانلری نیز موفق به کسب مدال شدند.

زهره هراتیان بهترین پزشک جوان آسیا شد، سیف برقی و شهاب دست خالی ماندند

به گزارش خبرنگار ورزشی وبلاگ اخبار و رویدادها، کمیته پزشکی کنفدراسیون فوتبال (AFC) در حاشیه کنگره علمی این کنفدراسیون در سه بخش بهترین های پزشکی کشورهای عضو خود را در بخش فوتبال معرفی کرد.

این انتخاب ها هر چهار سال یک بار رقم می خورد که در دو بخش شایستگی و جوان فقط یک نفر انتخاب می شوند و در بخش بعدی که سوابق پزشکان و حضورشان در فوتبال اثربخش است، مدال های طلا، نقره و برنز (بستگی به سابقه و نوع فعالیت پزشکان دارد) تعلق می گیرد. در بخش شایستگی دکتر توحید سیف برقی، رئیس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال از ایران خود را کاندیدا نموده بود که نتوانست به این عنوان دست پیدا کند. جایزه این بخش به پروفسور هاروهیتو آئوکی ژاپنی رسید که از پزشکان باسابقه کنفدراسیون فوتبال آسیا و فیفاست.

با این حال در بخش جوان پزشکی ایران دو نماینده داشت، دکتر بهار حسن میرزایی که از سوی فدراسیون فوتبال معرفی گردیده بود و دکتر زهره هراتیان که با توجه به سوابقش از سوی کمیته پزشکی AFC در لیست کاندیداها قرار داشت. جایزه این بخش با وجود عدم معرفی هراتیان از سوی فدراسیون فوتبال ایران، به این پزشک رسید که ریاست ایفمارک را هم به عهده دارد.

در بخش سوم هم مدال های طلا، نقره و برنز به پزشکان برتر تعلق می گرفت، پزشکان ایرانی جزو کاندیداهای دریافت مدال طلا نبودند، اما دکتر امین نوروزی، معاون پزشکی باشگاه استقلال و دکتر پرهام خانلری، پزشک تیم ملی فوتبال کشورمان جزو کاندیداهای دریافت مدال نقره بودند که موفق به کسب مدال شدند. علیرضا شهاب، فیزیوتراپ تیم ملی هم در بخش کسب مدال برنز کاندیدا بود که او هم مانند سیف برقی و حسن میرزایی دست خالی ماند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "زهره هراتیان بهترین پزشک جوان آسیا شد، سیف برقی و شهاب دست خالی ماندند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زهره هراتیان بهترین پزشک جوان آسیا شد، سیف برقی و شهاب دست خالی ماندند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید