آبشار ویسادار کجاست ؟ Visadar Waterfall

به گزارش وبلاگ اخبار و رویدادها، در این مقاله از معرفی مکان های دیدنی شمال ایران درباره آبشار ویسادار گیلان که در نزدیکی شهر پره سهر واقع شده است سخن خواهیم گفت پس در ادامه با مجله گردشگری خبرنگاران همراه باشید تا بشتر درباره این آبشار زیبا و دیدنی بدانید.

آبشار ویسادار کجاست ؟ Visadar Waterfall

در گوشه کنار کشور عزیزمان ایران انقدر مکان ها و مناطق دیدنی وجود دارد که میتوان روزها یا فصل ها را برای رفتن به این مناطق دیدنی و متنوع برنامه ریزی کرد و از دیدن مکان های جدید لذت برد . فقط در شمال کشور میتوان در بین درختان, جنگلها , کوه ها کلی جای دیدنی پیدا کرد که شاید تا به امروز کمتر کسی نام آنرا شنیده باشد و یا از وجودشان بی خبر باشیم که یکی از این مکان ها که کمتر شناخته شده است آبشار ویسادار گیلان است که در ادامه بیشتر درباره آن شرح خواهیم داد

آبشار ویسادار گیلان کجاست ؟

یکی از آبشارهای طبیعی و زیبای استان گیلان که در پره سره رضوانشهر استان گیلان واقع شده است. رضوانشهر با شهر رشت 62 فاصله دارد و ویسادار در 16 کیلومتری شهر پره سر که بین رضوانشهر و هشتپر تالش در دهستان ییلاقی ارده و در نزدیکی روستایی بنام آووییار واقع شده است

که بعد از طی کردن 30 کیلومتر از تالش به این آبشار خواهید رسید . اینطور معروف است که آبشار ویسادار بعد از آبشارهای لاتون و چالدشت با حدود 15 متر ارتفاع سومین آبشار بلند استان گیلان به شمار می رود.

این جاذبه سر راه رودخانه لمیر واقع شده، رودخانه ای که سرچشمه اش کوه های تالش (مشهور به گردنه الماس) است و در نهایت به دریای خزر می ریزد.

آبشار ویسادار کمی پایین تر از سطح زمین قرار گرفته و چنانچه بخواهیم به بالایش برسیم هم به یاری پله امکانش هست. از جاذبه های دیگر اینجا، درخت های قدیمی اند که ریشه هایشان از دل زمین بیرون زده و روی زمین پیدا هستند.

روبه روی آبشار هم پلی فلزی وجود دارد که با ایستادن رویش میتوان به همه جا خوب احاطه داشت، رودخانه را از بالا تماشا کرد و عکس های یادگاری قشنگی هم دید.

از آنجایی که در چند سال اخیر این مکان جزء یکی از بکر ترین مناطق گیلان محسوب میشد به همینظور امکانات رفاهی مناسبی در این منطقه واقع شده است که باعث می گردد تا شما با خیالی راحت برای بازدید از این آبشار برنامه ریزی کنید

بهترین زمان بازدید از آبشار ویسادار فصل فروردین تا اوایل آبان ماه است چرا که در این موقع سال هوای این منطقه مناسب است.

مقالات بیشتر بخوانید :

  • آبشار ورزان تالش

منبع: تاپ تراول

به "آبشار ویسادار کجاست ؟ Visadar Waterfall" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آبشار ویسادار کجاست ؟ Visadar Waterfall"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید